Notowania

wiadomości
06.02.2013 17:11

Poznań: 2,3 mln złotych dla organizacji pozarządowych na działania kulturalne

2,3 miliona złotych dotacji otrzymają w 2013 roku organizacje pozarządowe, które zorganizują 121 wydarzeń kulturalnych w Poznaniu. W środę ogłoszono wyniki konkursów organizowanych przez miasto.

Podziel się
Dodaj komentarz

2,3 miliona złotych dotacji otrzymają w 2013 roku organizacje pozarządowe, które zorganizują 121 wydarzeń kulturalnych w Poznaniu. W środę ogłoszono wyniki konkursów organizowanych przez miasto.

Miasto zorganizowało dwa konkursy: na wspieranie dużych międzynarodowych projektów oraz na wspieranie mniejszej rangi inicjatyw, sztuki amatorskiej czy działań upamiętniających historię Poznania.

Na wsparcie działań w pierwszym konkursie miasto przeznaczyło 1,5 mln złotych. O dotacje ubiegało się 48 przedsięwzięć, z których 30 otrzymało dofinansowanie. Najwięcej otrzymały znane międzynarodowe poznańskie festiwale: Nostalgia Festiwal, Festiwal Polska Akademia Gitary czy Festiwal Poznań Music Enter.

W drugim konkursie, na który miasto przeznaczyło 1,8 mln złotych o dotacje ubiegało się 198 ofert, z których 91 otrzymało dofinansowanie.

Najlepiej ocenionym projektem było projekt towarzystwa Miłośników Wilna i festiwal Kaziuki, który otrzymał 11 tys. złotych dofinansowania. Najwyższe dotacje - po ok. 60 tys. zł - otrzymały Fundacja Uniwersytetu Artystycznego na organizację wystawy o nieżyjącym artyście Jarosławie Maszewskim i Misterium Męki Pańskiej organizowane co roku na poznańskiej Cytadeli.

W komisjach konkursowych rozdzielających dotacje zasiadali dwaj miejscy urzędnicy i czwórka przedstawicieli organizacja pozarządowych.

"Członkowie komisji posiłkowali się też zlecanymi przez urząd ekspertyzami i były one bardzo pomocne przy podziale środków. Kolejny konkurs na działania w 2014 roku będziemy chcieli rozstrzygnąć jeszcze w tym roku" - powiedział podczas konferencji prasowej podsumowującej konkursy zastępca prezydenta Poznania Dariusz Jaworski. (PAP)

kpr/ ls/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz