Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poznań: 2 lata więzienia w zawieszeniu za narażenie na zakażenie HIV

0
Podziel się

Na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat skazał w czwartek Sąd
Rejonowy w Poznaniu Arkadiusza J., za narażanie na zakażenie wirusem HIV partnerów seksualnych.
Dodatkowo ma on zapłacić 9 tys. złotych grzywny. Wyrok jest nieprawomocny.

bEhCZsUl

Na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat skazał w czwartek Sąd Rejonowy w Poznaniu Arkadiusza J., za narażanie na zakażenie wirusem HIV partnerów seksualnych. Dodatkowo ma on zapłacić 9 tys. złotych grzywny. Wyrok jest nieprawomocny.

Sąd uznał karę w zawieszeniu za wystarczającą, ze względu na to, że żaden z poszkodowanych ostatecznie nie zaraził się wirusem HIV, a ponadto wszystkie strony "pochodziły ze środowisk o dużej swobodzie seksualnej".

29-letni Arkadiusz J. w latach 2006-2008 utrzymywał liczne kontakty seksualne, mimo że wiedział, iż jest nosicielem wirusa, nie informował o tym swych partnerów. Jak twierdził w śledztwie stosował zabezpieczenia, które uniemożliwiały zarażenie.

bEhCZsUn

Narażenie na zakażenie wirusem HIV jest przestępstwem ściganym na wniosek pokrzywdzonego. Prokuratura ustaliła grupę osób pokrzywdzonych działaniem Arkadiusza J., jednak większość z tych osób takiego wniosku nie złożyła.

Ostatecznie S. stanął przed sądem za narażenie trzech osób, a dodatkowo za zmuszanie jednej z nich do wykonania tzw. innej czynności seksualnej pod groźbą ujawnienia jej orientacji seksualnej.

Sąd wydając wyrok zmienił kwalifikację tego ostatniego czynu na gwałt. Uwolnił też oskarżonego w tym przypadku od zarzutu narażenia na zakażenie, gdyż w momencie popełniania czynu nie wiedział on jeszcze, że jest nosicielem wirusa.

Arkadiusz J. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw.(PAP)

bEhCZsUt

kpr/ pz/

bEhCZsUO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)