Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poznań: 625 domów przebadanych w ramach akcji "Trzymaj ciepło"

0
Podziel się

625 domów jednorodzinnych w Poznaniu zostało bezpłatnie zbadanych przy użyciu
kamery termowizyjnej w ramach drugiej edycji akcji "Trzymaj ciepło". Celem akcji było uświadomienie
właścicielom domów miejsc strat ciepła i zachęcenie ich do oszczędzania energii.

bEgXJqqd

625 domów jednorodzinnych w Poznaniu zostało bezpłatnie zbadanych przy użyciu kamery termowizyjnej w ramach drugiej edycji akcji "Trzymaj ciepło". Celem akcji było uświadomienie właścicielom domów miejsc strat ciepła i zachęcenie ich do oszczędzania energii.

"Często uczestnikami akcji były osoby, które dokonały już modernizacji i chcą sprawdzić wykonawcę" - powiedział podczas konferencji prasowej Leszek Kurek, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Poznania.

Do największych strat ciepła w domach dochodzi poprzez słabej jakości lub źle zainstalowane okna i drzwi. Nieszczelności wynikają również z nieodpowiednio wykonanych prac ocieplających elewacje. Dużo energii tracą też właściciele ogrzewanych garaży.

bEgXJqqf

Akcja "Trzymaj ciepło" dotyczyła tylko domów jednorodzinnych. Mieszkańcy bloków na osiedlach nie mogli liczyć na takie wsparcie.

"Bloki i osiedla mają swojego administratora, mają swoje przychody i są w stanie zamówić takie badania. My staramy się pomagać tym indywidualnym mieszkańcom, którzy nie mają takiej szansy" - podkreśla Leszek Kurek.

"Trzymaj ciepło" to akcja o charakterze pionierskim, żadne inne miasto nie wykonuje dla mieszkańców darmowych badań kamerami termowizyjnymi. Jak zapewnia Bartłomiej Pawluk, przedstawiciel firmy Dalkia S.A., która była partnerem miasta Poznania w tym projekcie, trzecia edycja akcji zostanie przeprowadzona nadchodzącej zimy. (PAP)

kpr/ je/ gma/

bEgXJqqG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)