Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poznań : Powstanie Centrum Choreograficzne przy Polskim Teatrze Tańca

0
Podziel się

Organizacją szkoleń dla tancerzy i realizacją wspólnych projektów
artystycznych chce zająć się Centrum Choreograficzne przy Polskim Teatrze Tańca (PTT) w Poznaniu -
poinformowała w piątek PAP inicjatorka przedsięwzięcia prof. Ewa Wycichowska z PTT.

bEhXOlGt

*Organizacją szkoleń dla tancerzy i realizacją wspólnych projektów artystycznych chce zająć się Centrum Choreograficzne przy Polskim Teatrze Tańca (PTT) w Poznaniu - poinformowała w piątek PAP inicjatorka przedsięwzięcia prof. Ewa Wycichowska z PTT. *

W piątek wieczorem w Poznaniu zostanie podpisany list intencyjny w sprawie powołania stowarzyszenia Centrum Choreograficzne przy Polskim Teatrze Tańca. Głównym zadaniem Centrum będzie skupienie poznańskich zawodowych tancerzy scenicznych, choreografów i pedagogów zawodu, zatrudnionych na etatach w instytucjach publicznych.

"Etatowy pracownik instytucji związanych z baletem nie ma w Poznaniu możliwości podnoszenia swoich kwalifikacji, wszystkie zespoły mają problemy lokalowe i kłopoty z realizacją swoich własnych projektów artystycznych. Działając jako stowarzyszenie będziemy chcieli te problemy rozwiązać" - powiedział w piątek PAP Wycichowska.

bEhXOlGv

Stowarzyszenie będzie chciało też realizować wspólne z innymi ośrodkami projekty artystyczne i szkoleniowe.

"Chcemy też, aby stowarzyszenie promowało zawód tancerza scenicznego i archiwizowało wszystkie baletowe przedsięwzięcia. Wiadomo, nasza sztuka nie jest w zainteresowaniu współczesnych mediów i wiele z tych działań przemija bezpowrotnie" - zauważyła Wycichowska.

W Poznaniu zawodowi tancerze pracują w Polskim Teatrze Tańca, Teatrze Wielkim, Teatrze Muzycznym i w Państwowej Szkole Baletowej.(PAP)

kpr/ hes/

bEhXOlGW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)