Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poznań: Kampania informacyjna "Sześciolatek w naszej szkole"

0
Podziel się

Kampanię informacyjną pod hasłem "Sześciolatek w naszej szkole", mającą na
celu przybliżenie rodzicom korzyści wynikających z posłania dzieci sześcioletnich do pierwszej
klasy szkoły podstawowej, przygotowało miasto Poznań. Urząd Miasta chce, by dzięki kampanii rodzice
zdecydowali się posłać dzieci do szkoły już w wieku sześciu lat.

bEievncl

Kampanię informacyjną pod hasłem "Sześciolatek w naszej szkole", mającą na celu przybliżenie rodzicom korzyści wynikających z posłania dzieci sześcioletnich do pierwszej klasy szkoły podstawowej, przygotowało miasto Poznań. Urząd Miasta chce, by dzięki kampanii rodzice zdecydowali się posłać dzieci do szkoły już w wieku sześciu lat.

Aby pomóc rodzicom wybrać odpowiednią szkołę, ratusz przygotował specjalny informator dotyczący szkół podstawowych wraz z pełnym ich wykazem (z adresami i stronami internetowymi). W ramach kampanii najbliższa sobota będzie "dniem otwartych drzwi" we wszystkich publicznych szkołach podstawowych w Poznaniu.

Jak poinformował PAP wiceprezydent Poznania Sławomir Hinc, informator przekazywany jest do wszystkich przedszkoli i szkół podstawowych w mieście.

bEievncn

Według Hinca, rodzice często nie wiedzą o zmianach w podstawie programowej nauczania w szkołach i przedszkolach wprowadzonych przez MEN. Dziecko uczące się w oddziale przedszkolnym w szkole - tzw. zerówce lub w przedszkolu - nie zdobywa tak jak wcześniej np. umiejętności pisania i czytania.

Podczas sobotnich "dni otwartych" rodzice i dzieci będą mogli sami przekonać się czy szkoły są dobrze przygotowane do przyjęcia sześcioletnich dzieci. Szkoły podstawowe powinny mieć specjalne sale do nauki i zabawy dla sześciolatków. Najmłodszych uczniów nie obowiązują dzwonki na lekcje i przerwy, a o czasie nauki i zabawy decyduje nauczyciel.

W roku szkolnym 2010/2011 to rodzice będą jeszcze decydować czy sześciolatka zostawić w przedszkolu, posłać do oddziału przedszkolnego w szkole czy zapisać do pierwszej klasy. W roku szkolnym 2012/2013 wszystkie sześciolatki trafią do klas pierwszych szkół podstawowych. (PAP)

kpr/ dsr/ ls/ gma/

bEievncO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)