Notowania

wiadomości
19.09.2011 14:41

Poznań: Kandydatki PO wspólnie w sprawie polityki społecznej

Deklarację współpracy pn. "Priorytety polityki społecznej" podpisały w poniedziałek w Poznaniu kandydatki PO startujące w wyborach parlamentarnych z Wielkopolski.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Deklarację współpracy pn. "Priorytety polityki społecznej" podpisały w poniedziałek w Poznaniu kandydatki PO startujące w wyborach parlamentarnych z Wielkopolski. *

Deklaracja zawiera 11 punktów mówiących m.in. o aktywizacji osób starszych, adaptacji osób wykluczonych, likwidacji barier architektonicznych dla niepełnosprawnych czy o opiece pielęgniarskiej w szkołach.

W deklaracji znalazła się też propozycja opłacania przez państwo składek ZUS dla kobiet na urlopach wychowawczych i prowadzących własną działalność gospodarczą oraz wspieranie działań organizacji pozarządowych.

"Aby osiągnąć dobre rozwiązania w polityce społecznej potrzebujemy ludzi zaangażowanych. Organizacje samorządowe mają dużo do zrobienia, ale mało możliwości, tylko wspólne działanie Sejmu, samorządów i organizacji pozarządowych, może przynieść dobry skutek" - powiedziała przed podpisaniem deklaracji Barbara Czachura, radna ze Swarzędza.

Pod deklaracją podpisało się 11 pań startujących w wyborach do Sejmu i Senatu.

Sygnatariuszki zadeklarowały, że w realizacji porozumienia będą współpracowały z koalicjantami i przeciwnikami politycznymi.(PAP)

kpr/ mok/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz