Notowania

wiadomości
12.12.2011 14:45

Poznań: Przewrócił się dźwig na budowie dworca, dwie osoby ranne

# dochodzi informacja o stanie zdrowia rannych oraz o ustaleniach policji i służb wojewody #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o stanie zdrowia rannych oraz o ustaleniach policji i służb wojewody #

12.12. Poznań (PAP) - Dwóch pracowników zostało rannych po tym, jak w poniedziałek przed południem przewrócił się dźwig na budowie nowego dworca PKP w Poznaniu. Katastrofa spowodowała wstrzymanie prac na budowie.

Dźwig przewrócił się o godzinie 11.30 na terenie leżącym poza torowiskami; nie ma utrudnień w ruchu na dworcu.

Według rzecznika wojewody wielkopolskiego Tomasza Stube podczas wypadku doszło do naruszenia konstrukcji budowanego dworca.

"Po wizji lokalnej, przeprowadzonej przez Inspektora Nadzoru Budowlanego, wypadek na dworcu kolejowym w Poznaniu został zakwalifikowany jako katastrofa budowlana. Uszkodzeniu uległa konstrukcja budowanego dworca" - powiedział PAP Stube.

Prace na budowie zostały wstrzymane do czasu zakończenia prac inspekcji budowlanej. "Czekamy na ostateczne orzeczenie inspektora nadzoru budowlanego co do przyszłości budowy, ale teraz najważniejszy jest stan zdrowia pracowników. Jeden z nich ma złamany kręgosłup i jest w stanie ciężkim - powiedział PAP rzecznik inwestora Przemysław Terlecki.

Policja po zbadaniu operatora dźwigu stwierdziła, że jest pod wpływem alkoholu. "Miał podczas badania alkotestem około 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Twierdzi, że wypił alkohol po wypadku, ze zdenerwowania. Specjalistyczne badania sprawdzą jego wersję" - powiedział PAP rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Budowany w Poznaniu dworzec będzie częścią Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego Poznań Główny. Poza dworcem PKP o powierzchni 7 tys. metrów kwadratowych (który zostanie wybudowany na Euro 2012), w centrum będzie także dworzec autobusowy, obiekty biurowe, parkingi, hotel i galeria handlowa. Wartość całej inwestycji szacowana jest na 640 mln zł.

Inwestor firma TriGranit zakończenie budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego Poznań Główny zaplanował na drugą połowę 2013 r.(PAP)

kpr/ abr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz