Notowania

wiadomości
12.12.2011 15:52

Poznań: Przewrócił się dźwigu na budowie dworca; jedna osoba nie żyje

# dochodzi informacja o ofierze śmiertelnej #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o ofierze śmiertelnej #

12.12. Poznań (PAP) - Nie żyje jeden z robotników rannych po tym, jak na budowie nowego dworca PKP w Poznaniu przewrócił się dźwig. Katastrofa spowodowała wstrzymanie prac na budowie.

Dźwig przewrócił się około południa na terenie leżącym poza torowiskami; nie ma utrudnień w ruchu na dworcu. Rannych zostało dwóch robotników; w tym jeden ciężko.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, po południu zmarł jeden z rannych w wyniku katastrofy robotników.

Według rzecznika wojewody wielkopolskiego Tomasza Stube podczas wypadku doszło do naruszenia konstrukcji budowanego dworca. "Po wizji lokalnej, przeprowadzonej przez Inspektora Nadzoru Budowlanego, wypadek na dworcu kolejowym w Poznaniu został zakwalifikowany jako katastrofa budowlana. Uszkodzeniu uległa konstrukcja budowanego dworca" - powiedział PAP Stube.

Prace na budowie zostały wstrzymane do czasu zakończenia inspekcji budowlanej. "Czekamy na ostateczne orzeczenie inspektora nadzoru budowlanego co do przyszłości budowy"- powiedział rzecznik inwestora Przemysław Terlecki.

Policja po zbadaniu operatora dźwigu stwierdziła, że jest pod wpływem alkoholu. "Miał podczas badania alkotestem około 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Twierdzi, że wypił alkohol po wypadku, ze zdenerwowania. Specjalistyczne badania sprawdzą jego wersję" - powiedział Borowiak.

Budowany w Poznaniu dworzec ma być częścią Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego Poznań Główny. Poza dworcem PKP o powierzchni 7 tys. metrów kwadratowych (który zostanie wybudowany na Euro 2012), w centrum będzie dworzec autobusowy, obiekty biurowe, parkingi, hotel i galeria handlowa. Wartość całej inwestycji szacowana jest na 640 mln zł.

Inwestor firma TriGranit zakończenie budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego Poznań Główny zaplanował na drugą połowę 2013 r. (PAP)

rpo/ kpr/ bos/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz