Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Poznań: Rezerwacja wizyty w urzędzie przez internet
Rezerwacja wizyt w urzędzie przez internet - taką nową usługę wprowadza od poniedziałku Urząd Miasta Poznania. Na początek usługa dotyczyć będzie wydziału komunikacji i spraw obywatelskich.

"To są wydziały, w których najczęściej tworzą się kolejki. System będzie stopniowo rozszerzany na inne wydziały" - powiedział w piątek podczas konferencji prasowej Piotr Kołodziejczyk sekretarz urzędu.


W ramach portalu miejskiego Poznań uruchomił dla urzędników miejskich platformę do nauczania przez internet. Jest to jeden z elementów projektu "Kompetentny urzędnik - wyższa jakość usług" - dofinansowany z funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

W najbliższym czasie miasto rozpocznie konsultacje społeczne poświęcone rozbudowie miejskich serwisów internetowych, tak aby kolejne ułatwienia w ramach e-administracji były zgodne z życzeniami internautów -mieszkańców Poznania.

Dzięki miejskiemu portalowi informacyjnemu, który transmitował przebieg Pierwszego Europejskiego Konkursu Pianistycznego "Halina Czerny-Stefańska in memoriam" w czasie trwania konkursu na stronę internetową Poznania weszło kilka tysięcy osób z ponad stu krajów świata.

Za pomocą Miejskiego Informatora Multimedialnego Urzędu Miasta w Poznaniu można założyć i zlikwidować firmę, załatwić sprawy finansowe będą w gestii władz gminy czy wyszukać na poznańskich cmentarzach miejsce pochówku wybranej osoby. Wszystkie informacje zawarte w portalu tłumaczone są także na język migowy. (PAP)

kpr/ la/ mow/

internet, pomoc, system, poznań, wizyta, urząd, rezerwacja
PAP
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.