Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poznań: Ruszył wspólny projekt 14 miast na temat ich rozwoju

0
Podziel się

14 miast z jedenastu państw, w tym Poznań, w ramach wspólnego projektu
stworzy sieć wymiany doświadczeń dotyczących rozwoju miasta. Projekt potrwa do 2015 roku; w środę w
stolicy Wielkopolski rozpoczęła się konferencja, inaugurująca przedsięwzięcie.

bEpWmNoB

14 miast z jedenastu państw, w tym Poznań, w ramach wspólnego projektu stworzy sieć wymiany doświadczeń dotyczących rozwoju miasta. Projekt potrwa do 2015 roku; w środę w stolicy Wielkopolski rozpoczęła się konferencja, inaugurująca przedsięwzięcie.

"Celem projektu jest stworzenie programu wymiany poglądów pomiędzy miastami w kwestiach związanych z ich rozwojem. Będziemy wymieniać się swoimi doświadczeniami w zakresie monitoringu strategicznego, konsultacji społecznych i badań jakości życia. To sposoby na zdobycie wiedzy na temat kierunku rozwoju miasta" - powiedział PAP szef projektu prof. Cezary Kochalski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Jak podkreślił, każde miasto ma swoje uwarunkowania - historyczne i geograficzne, a poza tym każde chce się wyróżniać. Ponadto miasta rozwijają się w dynamicznym otoczeniu, więc i strategie ich rozwoju muszą być elastyczne, nie da się ich ujednolicić. "Projekt mówi o tym, jakie są sposoby na kontrolowanie rozwoju miast i reagowanie na zmiany" - dodał prof. Kochalski.

bEpWmNoD

W projekt zaangażowanych zostało 14 miast z 11 państw, m.in. Bolonia, Bukareszt, Kłajpeda, hiszpańska Murcja, Dublin czy Haga. Jedynym polskim miastem, które bierze udział w przedsięwzięciu, jest Poznań.

Dwudniowa konferencja "Dane do szuflady czy barometr zmian - praktyczne wykorzystanie subiektywnych i obiektywnych wskaźników monitoringu strategicznego miast", która odbywa się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, inauguruje projekt. Podczas spotkania odbywają się wystąpienia prelegentów z największych polskich uczelni oraz warsztaty prowadzone przez polskich specjalistów poświęcone konsultacjom społecznym, badaniom jakości życia i monitoringowi strategicznemu. W konferencji biorą także udział przedstawiciele samorządów oraz organizacji pozarządowych.

Prelegenci są specjalistami w takich dziedzinach jak badania zachowań konsumentów oraz konsultacje społeczne.

Konferencja potrwa do czwartku. Projekt ""Cities of change - cooperation of cities in the field of city development" będzie realizowany do 2015 roku. (PAP)

bEpWmNoJ

mat/ itm/

bEpWmNpe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)