Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poznań: Sąd nakazał Radiu Maryja przeprosić europosła Tadeusza Zwiefkę

0
Podziel się

Sąd Okręgowy w Poznaniu nakazał we wtorek Radiu
Maryja przeproszenie europosła PO Tadeusza Zwiefki.

bEhKPtFN

Sąd Okręgowy w Poznaniu nakazał we wtorek Radiu Maryja przeproszenie europosła PO Tadeusza Zwiefki.

Wyborczy pozew Zwiefki przeciwko Warszawskiej Prowincji Redemptorystów dotyczył audycji w Radiu Maryja, autorstwa prof. Jerzego Roberta Nowaka. Właścicielem rozgłośni jest Zgromadzenie Redemptorystów.

Zwiefka domagał się przeprosin za naruszenie jego dóbr przez prof. Jerzego Roberta Nowaka. W audycji publicysta zarzucił eurodeputowanemu, że sprzeciwił się wpisaniu rotmistrza Witolda Pileckiego do dokumentu PE "Świadomość europejska -totalitaryzm" i ustanowieniu 25 maja - dnia jego śmierci - Dniem Walki z Totalitaryzmem. Profesor przypomniał też informację niemieckiej telewizji, według której Zwiefka po podpisaniu listy obecności w PE wyjechał do Polski. W materiale telewizyjnym zarejestrowano, jak europoseł opuszcza parlament i wyjeżdża do domu tuż po podpisaniu listy, na podstawie której wypłacana jest dieta.

bEhKPtFP

Jak wyjaśnił przed sądem Zwiefka, zdarzenie zarejestrowane przez telewizję RTL miało miejsce 23 maja 2008 r., gdy PE nie pracował. Poinformował też, że po zauważeniu błędu w głosowaniu dotyczącego rtm. Pileckiego skorzystał z prawa wniesienia poprawki do głosowania.

Pełnomocnicy właścicieli stacji radiowej dowodzili przed sądem, że sprawa nie powinna się toczyć w trybie wyborczym, bo materiał radiowy nie miał formy agitacji wyborczej i wnieśli o oddalenie pozwu. Ponadto - ich zdaniem - faktycznie doszło do tego, że Zwiefka w konkretnym głosowaniu PE zagłosował przeciwko (wpisaniu rtm. Pileckiego do dokumentu PE - PAP). Podkreślili, że stacja telewizyjna zarejestrowała sytuację, gdy Zwiefka rano poszedł do siedziby PE tylko po to, by podpisać listę, a następnie odleciał do Polski.

Zwiefka ubiega się o reelekcję do PE w okręgu kujawsko-pomorskim. (PAP)

rpo/ kpr/ par/ gma/

bEhKPtGq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)