Notowania

wiadomości
28.12.2012 09:22

Poznań: Szkolna księgowa oskarżona o przywłaszczenie ponad miliona zł

Akt oskarżenia przeciwko b. głównej księgowej Zespołu Szkół Specjalnych w Poznaniu skierowała do sądu poznańska prokuratura. Małgorzata P. miała przywłaszczyć z kont bankowych szkoły 1 mln 50 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Akt oskarżenia przeciwko b. głównej księgowej Zespołu Szkół Specjalnych w Poznaniu skierowała do sądu poznańska prokuratura. Małgorzata P. miała przywłaszczyć z kont bankowych szkoły 1 mln 50 tys. zł. *

Oskarżone są także dwie inne kobiety, które jako pracownice szkoły miały zabrać sprzęt komputerowy kupiony za szkolne pieniądze.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus, Małgorzata P. pobierała pieniądze z kont na podstawie czeków lub poleceń przelewu, nie rozliczając wypłat lub zaniżając pobrane wypłaty i poświadczając w ten sposób nieprawdę w dokumentach księgowych. "Ponadto działając wspólnie z inną pracownicą szkoły, dokonała zakupu dwóch laptopów i jeden z nich przywłaszczyła" - dodała rzeczniczka.

Drugi z kupionych komputerów miała zabrać kobieta pracująca jako specjalista do spraw prac, również oskarżona w tej sprawie.

Trzecia z oskarżonych, która pracowała na stanowisku sekretarza, jest oskarżona o przywłaszczenie kilku tysięcy zł wypłaconych ze szkolnego konta oraz kupionych za szkolne pieniądze dwóch przenośnych komputerów, akcesoriów i oprogramowania.

Małgorzata P. przyznała się w części do popełnienia zarzucanych jej czynów, pozostałe oskarżone twierdzą, że są niewinne.

Za przywłaszczenie powierzonego mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, a w przypadku mienia znacznej wartości kara pozbawienia wolności do lat 10. (PAP)

rpo/ itm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz