Notowania

wiadomości
12.04.2013 14:18

Poznańskie Dni Przedsiębiorczości szansą dla młodych biznesmenów

Około czterech tysięcy uczestników weźmie udział w trzeciej edycji Poznańskich Dni Przedsiębiorczości, adresowanych głównie do młodych osób stawiających pierwsze kroki w prywatnym biznesie. Impreza odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia w stolicy Wielkopolski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Około czterech tysięcy uczestników weźmie udział w trzeciej edycji Poznańskich Dni Przedsiębiorczości, adresowanych głównie do młodych osób stawiających pierwsze kroki w prywatnym biznesie. Impreza odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia w stolicy Wielkopolski.

Poznańskie Dni Przedsiębiorczości łączą pod jednym logo, w tym samym miejscu różne imprezy, których celem jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości. Misją Dni jest umacnianie wizerunku aglomeracji poznańskiej, jako miejsca przyjaznego różnorodnym formom aktywności ekonomicznej.

Jak powiedziała w piątek na konferencji prasowej dyrektor wydziału działalności gospodarczej i rolnictwa Urzędu Miasta Poznania Joanna Jajus, impreza skierowana jest do tych wszystkich, którzy zajmują się działalnością gospodarczą, a także do młodzieży - uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów.

"W tym wydarzeniu spotykają się zarówno ludzie młodzi, jak ci z doświadczeniem. Każdy z nich będzie przestawiał blaski i cienie swojej działalności gospodarczej, opowie o trudnościach i czego należy unikać. Pojawiają się ludzie młodzi, którzy kończą naukę i mają dylemat - podjąć pracę na etacie czy zacząć własny biznes" - mówiła na konferencji prasowej Jajus.

Jak dodała, przyszli przedsiębiorcy będą mogli zasięgnąć porad z zakresu m.in. skutecznego zarządzania firmą, budowania marki czy możliwości uzyskania dofinansowania działalności. Przygotowano łącznie ponad 40 paneli dyskusyjnych, warsztatów i szkoleń.

W ramach Poznańskich Dni Przedsiębiorczości odbędzie się szósta edycja Forum Gospodarczego Metropolii Poznań, organizowanego przez Wielkopolską Izbę Przemysłowo-Handlową.

"Najbliższa edycja przygotowana jest pod hasłem +Zaprojektuj swoją przyszłość+. Większość z nas pracuje, ale tylko nieliczna grupa potrafi sobie tę pracę zorganizować. Chcemy zaprosić do udziału w dyskusji 30-latków, którzy już osiągnęli sukces w biznesie, bo to właśnie nowe pokolenie staje się przedsiębiorcami i daje miejsca pracy" - podkreślił prezydent Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Wojciech Kruk.

Uczestnicy forum będą dyskutować również m.in. o firmach rodzinnych w polskiej i światowej gospodarce, inwestycjach w Poznaniu oraz o coraz częstszym problemie małych i średnich przedsiębiorstw - niewypłacalności.

W trakcie Dni zostanie rozstrzygnięta X edycja konkursu na Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości.

Poznańskie Dni Przedsiębiorczości oraz Forum Gospodarcze Metropolii Poznań odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wstęp i uczestnictwo jest bezpłatne. (PAP)

lic/ mki/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz