Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prasa rosyjska o wyborach w Niemczech: Angela Merkel poza konkurencją

0
Podziel się:

Angela Merkel poza konkurencją - wybija w poniedziałek rosyjski dziennik
"Wiedomosti", komentując rezultaty niedzielnych wyborów do niemieckiego Bundestagu, wygranych przez
CDU/CSU, które zdobyły łącznie 41,5 proc. głosów.

bEEwTupx

Angela Merkel poza konkurencją - wybija w poniedziałek rosyjski dziennik "Wiedomosti", komentując rezultaty niedzielnych wyborów do niemieckiego Bundestagu, wygranych przez CDU/CSU, które zdobyły łącznie 41,5 proc. głosów.

"Merkel pozostaje najpopularniejszym politykiem (w Niemczech). Ponad dwie trzecie obywateli wyraża zadowolenie z jej pracy, a ponad połowa uważa, że to dzięki niej Niemcy cieszą się pomyślnością mimo problemów w Europie" - pisze gazeta.

"Wiedomosti" twierdzą, że swoich współobywateli Merkel przekonywała tym, że kraj jest w stosunkowo niezłej formie. "W Niemczech, czwartej pod względem wielkości gospodarce świata, bezrobocie jest jednym z najniższych pośród krajów Unii Europejskiej - 5 proc. - a PKB rośnie" - pisze dziennik.

bEEwTupz

"Wiedomosti" zauważają, że "polityka zagraniczna w kampanii wyborczej pojawiała się tylko w kontekście planu działań w sprawie euro". "SPD była ograniczona w krytyce polityki finansowej Merkel, ponieważ w latach 2005-2009 Peer Steinbrueck był ministrem finansów w jej rządzie" - wskazuje gazeta.

Natomiast "Kommiersant" podkreśla, że "Angela Merkel poprowadziła swoją partię do wielkiego sukcesu w wyborach". Z kolei "Rossijskaja Gazieta" wynik CDU/CSU uznała za "sensacyjny". (PAP)

mal/ ap/

bEEwTuqa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)