Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prawdopodobnie 8 marca decyzja sądu partyjnego PO ws. Papierskiego

0
Podziel się

Prawdopodobnie 8 marca sąd partyjny PO podejmie decyzję ws. Zbigniewa
Papierskiego - współpracownika ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, członka łódzkiej PO. O
ukaranie Papierskiego wnioskowała Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO), zarzucając mu, że pomawiał ją
na forach internetowych.

bEhdgEzp

Prawdopodobnie 8 marca sąd partyjny PO podejmie decyzję ws. Zbigniewa Papierskiego - współpracownika ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, członka łódzkiej PO. O ukaranie Papierskiego wnioskowała Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO), zarzucając mu, że pomawiał ją na forach internetowych.

Chodzi o sprawę opisaną na początku stycznia przez "Wprost". Dziennikarz "Dziennika Łódzkiego" Marcin Darda opowiadał tygodnikowi, że kilka lat temu na łódzkich forach internetowych udzielał się człowiek ukrywający się pod nickiem lennon1. Pisał m.in., że Mirosław Drzewiecki jest narkomanem i gangsterem, a Iwona Śledzińska-Katarasińska jest alkoholiczką.

Według Śledzińskiej-Katarasińskiej, autorem tych wpisów był Zbigniew Papierski - członek łódzkiej Platformy i bliski współpracownik Cezarego Grabarczyka. Śledzińska-Katarasińska deklarowała otwarcie w mediach, że w PO nie ma miejsca jednocześnie dla niej i dla Papierskiego. "Ja na pewno nie mogę być w partii z tym panem. Nie mam zamiaru, broń Boże, niczym sądu szantażować. Taka jest prawda - na pewno nie mogę być z tym panem w jednej partii" - deklarowała posłanka. Podkreślała, że wpisy na forach dotyczyły nie tylko jej, ale bardzo wielu osób ze środowiska Platformy.

bEhdgEzr

Papierski, jak podało "Wprost", zajmuje stanowisko prezesa pocztowej spółki Postdata kontrolowanej przez Ministerstwo Infrastruktury. Cezary Grabarczyk deklarował w mediach, że nie wyobraża sobie dalszej współpracy z Papierskim, gdyby potwierdziło się, że to on krył się pod pseudonimem lennon1. Jak dodał, rozmawiał z Papierskim, a wyjaśnienia, jakie otrzymał "nie w pełni go usatysfakcjonowały". "Oczekuję od niego cywilnej odwagi i albo wyjaśni w sposób nie budzący wątpliwości, albo przyzna się, że to on i wówczas nie będziemy współpracować" - deklarował minister infrastruktury.

Obradujący w piątek w tej sprawie sąd Platformy nie wydał orzeczenia, wysłuchał jednak obu stron - poinformowała PAP jego przewodnicząca Katarzyna Matusik-Lipiec (PO). Orzeczenie spodziewane jest 8 marca, po przeprowadzeniu postępowania dowodowego.

Śledzińska-Katarasińska jest wiceszefową klubu parlamentarnego PO, a także rzeczniczką dyscypliny klubowej. Zgodnie ze statutem, sąd może ukarać członka PO upomnieniem, naganą, zawieszeniem w prawach członka partii, albo wykluczeniem z partii. (PAP)

laz/ ann/ son/ ura/

bEhdgEzS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)