Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
premier
30.06.2007 13:28

Premier: ataki na nas świadczą o naszej uczciwości

Ataki na PiS świadczą o naszej uczciwości i umiejętności działania - powiedział premier Jarosław Kaczyński podczas samorządowej konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Radomiu

Podziel się
Dodaj komentarz

Ataki na PiS świadczą o naszej uczciwości i umiejętności działania - powiedział premier Jarosław Kaczyński podczas samorządowej konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Radomiu

Szef rządu zaznaczył, że obecna władza jest obiektem ciągłego ataku. Według niego, trzeba się "przyjrzeć temu atakowi bez emocji, spokojnie". Wtedy - jak mówił - każdy obiektywny obserwator, musi przyznać, że "te ataki są wielkim dowodem naszej uczciwości i umiejętności działania".

J.Kaczyński zaznaczył, że wszystkie ogólne zarzuty o to, że PiS niszczy demokrację, czy rynek obala po prostu rzeczywistość - jak mówił - "trwanie i kwitnięcie demokracji". Z kolei inne zarzuty, np. sprawa wieś-maków, to według premiera, "być może naganne sprawy, które nie powinny się powtarzać, ale w gruncie rzeczy - drobne, rozdymane do poziomu afer".

Szef rządu oświadczył, że mamy obecnie pierwszą władzą, "która reaguje na to, co jest złe także w jej własnych szeregach". "I będzie reagować dalej" - podkreślił.

Zwracając się do działaczy PiS, premier zaznaczył, że nie będzie podziału na swoich i obcych". "Prawo jest jedno dla wszystkich" - podkreślił. Dodał, że nikt nie ma "kamienia filozoficznego" na politykę personalną, jednak PiS nie podda się w walce o uczynienie z uczciwości normy działania państwa.

Zaznaczył też, że PiS nadal będzie walczyć z zawłaszczeniem Polski przez SLD. Jego zdaniem, ta formacja "zawłaszczała Polskę w latach 1945-2005". (PAP)

ann/ agn/ kop/ jra/

Tagi: premier, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz