Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
premier
22.09.2007 16:12

Premier: do władzy przygotowuje się koalicja LiD-PO

Prezes PiS, premier Jarosław Kaczyński uważa, że do władzy w Polsce przygotowuje się koalicja Lewicy i Demokratów z Platformą Obywatelską. Zdaniem szefa rządu, na początku lat 90. politycy, którzy dzisiaj są w PO, legitymizowali polityków z PZPR.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prezes PiS, premier Jarosław Kaczyński uważa, że do władzy w Polsce przygotowuje się koalicja Lewicy i Demokratów z Platformą Obywatelską. Zdaniem szefa rządu, na początku lat 90. politycy, którzy dzisiaj są w PO, legitymizowali polityków z PZPR. *

"PZPR, SdRP, SLD, LiD - prosta ścieżka ludzi, którzy prowadzili wojnę z Kościołem, z wartościami w sposób skuteczny. Prowadzili ją po to, aby wpisać się w nową rzeczywistość, ale także, aby stworzyć płaszczyznę współpracy z innymi, którzy nie wywodzili się z PZPR" - mówił szef rządu na konwencji wyborczej PiS w Rzeszowie.

Według premiera, Kongres Liberalno-Demokratyczny, który - jego zdaniem - legitymizował postkomunistów, "to dzisiaj po prostu PO". Jak dodał, w momencie powstawania Platformy, KLD było tylko częścią Platformy Obywatelskiej, ale teraz, po odejściu części ludzi, PO to tylko KLD.

"Walczyli wtedy liberałowie z Kościołem, przypomnijmy sprawę aborcji, z wartościami narodowymi, z tradycją, z ciemnogrodem i na tej płaszczyźnie spotykali się z komunistami i dokonywali ich legitymizacji, i umacniali wielką ofensywę nihilizmu" - uważa premier. A nihilizm - w ocenie J. Kaczyńskiego - "służy manipulacji, a manipulacja służy, by mniejszość zapanowała na większością". (PAP)

ajg/ mag/

Tagi: premier, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz