Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier dziękuje policjantom i deklaruje wsparcie

0
Podziel się:

- Możecie liczyć na wparcie państwa w każdej sytuacji - zapewnił Donald Tusk.

Premier dziękuje policjantom i deklaruje wsparcie
(Reporter)
bEsmYdKd

Możecie liczyć na wparcie państwa w każdej sytuacji - zapewniał policjantów premier Donald Tusk w czasie obchodów Święta Policji. Podkreślał też historyczne zasługi w czasie Euro 2012. A szef KGP dodawał: policyjny mundur to zaszczyt i obowiązek.

Centralne obchody policyjnego święta odbyły się w sobotę na pl. Zamkowym w Warszawie; była promocja oficerska absolwentów Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie i ślubowanie funkcjonariuszy z oddziałów prewencji policji.

Ślubowanie złożyło 220 policjantów, a 166 absolwentów policyjnej szkoły otrzymało promocję na podkomisarza - pierwszy stopień oficerski. W uroczystościach z okazji 93. rocznicy powstania policji uczestniczył m.in. premier Donald Tusk, szef MSW Jacek Cichocki i komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyński, który przypomniał, że policyjny mundur to zaszczyt i obowiązek.

bEsmYdKf

Premier zadeklarował, że policja może liczyć na wsparcie państwa w każdej sytuacji. - _ Będziecie tym wsparciem cieszyli się w każdej sytuacji, nawet wtedy, gdy wasze działania i interwencje budzą czasami emocje, nie zawsze są rozumiane _ - zadeklarował. - _ Ale możecie liczyć na nasze wsparcie, bo my wiemy dobrze, że wasza służba bywa niezwykle skomplikowana, wymaga nadzwyczajnego refleksu odwagi i zdecydowania _ - zapewnił.

- _ To jest ten dzień, w którym w imieniu całego polskiego rządu chciałem powiedzieć, że tak jak państwo polskie i obywatele mogę liczyć na waszą pomoc, tak wy możecie liczyć na wsparcie państwa polskiego _ - podkreślił szef rządu.

Nawiązując do pracy policji podczas piłkarskich mistrzostw Europy Tusk wysoko ocenił jej pracę. Przypomniał, że podczas Euro 2012 od polskich policjantek i policjantów, zależała reputacja Polski w oczach świata. _ W czasie największej imprezy w historii Polski, która budziła i budzi emocje tysięcy ludzi, ich bezpieczeństwo należało w decydującej mierze od waszego profesjonalizmu i poświęcenia _ - powiedział Tusk.

Ocenił, że policjanci sprostali temu wyzwaniu ponad wszelkie oczekiwania. _ - To, że to wielkie historyczne przedsięwzięcie zostało ocenione tak wysoko przez obywateli Rzeczypospolitej, przez tysiące gości, którzy przyjechali do naszego kraju, przez europejską opinię publiczną, także przez rząd Rzeczpospolitej, to naprawdę wasza wielka - i mogę powiedzieć bez przesady - historyczna zasługa _ - powiedział Tusk do policjantów. Szef rządu wyraził też nadzieję, że wszyscy kibice w Polsce będą śpiewali: _ - zawsze i wszędzie policja kochana będzie _.

bEsmYdKl

Przypomniał, że policja zyskuje szacunek za zwykłą, codzienną pracę. - _ Nie tak jak w nieodległej przeszłości ludzie potrzebujący pomocy, ludzie przyzwoici, ludzie będący w biedzie szanują policję, oczekują jej pomocy i otrzymują jej pomoc. Boją się policji wyłącznie ludzie źli, boją się przestępcy - podkreślił. - To wielkie osiągnięcie _ - dodał. _ - Dzisiaj cała Polska myśli o was bardzo ciepło i serdecznie. Jesteście naszymi prawdziwymi bohaterami _ - powiedział Tusk na zakończenie swojego wystąpienia.

Działoszyński podkreślił, że w ciągu ostatnich lat systematycznie poprawia się stan bezpieczeństwa w Polsce. _ - Polscy policjanci mogą być dumni z tego. Ponad 70 proc. Polaków, pytanych o ocenę działalności policji, wystawia nam dobre oceny, a 67 proc. dobrze ocenia służbę policjantów w rejonie ich miejsca zamieszkania _ - powiedział komendant._ - Musicie pamiętać, że policyjny mundur to nie tylko zaszczyt, ale nade wszystko obowiązek _ - dodał.

bEsmYdKm

_ - W związku ze zdobyciem oficerskich szlifów życzę wam, koleżanki i koledzy, wielu sukcesów w służbie, spełnienia zawodowych aspiracji, dalszych awansów oraz pomyślności w życiu osobistym _ - zwrócił się do policjantów Działoszyński. I szef KGP dziękował policjantom i pozostałym pracownikom policji za zaangażowanie w zwiększanie bezpieczeństwa w kraju.

Podczas uroczystości wręczono nagrody dla funkcjonariuszy, którzy zwyciężyli w konkursie _ Policjant, który mi pomógł _. W konkursie organizowanym przez Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie _ Niebieska Linia _ pod patronatem KGP nagradzani są policjanci szczególnie zaangażowani w pomoc ofiarom przemocy domowej. Ma wzmacniać wzorowe postawy policjantów i pokazać, że wiedza o problemie przemocy i o tym, jak w takiej sytuacji interweniować, są bardzo pomocne w skutecznej walce z przemocą w rodzinie.

Na zakończenie uroczystości odbyła się uroczysta defilada pododdziałów policji. Potem premier przez kilkadziesiąt minut rozmawiał w policjantami i pozował do wspólnych zdjęć. Od jednego z funkcjonariuszy Tusk otrzymał błękitną kamizelkę spottersa, czyli funkcjonariusza, który pomaga kibicom. Podczas Euro wielu z nich pracowało w miastach gospodarzach Euro 2012.

Święto Policji obchodzone jest 24 lipca; tego dnia w 1919 roku Sejm przyjął ustawę o Policji Państwowej. Po wojnie - 7 października 1944 r. - Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego formalnie powołał Milicję Obywatelską, która faktycznie istniała już od dwóch miesięcy na terenach zajętych przez Armię Czerwoną. 6 kwietnia 1990 roku Sejm rozwiązał MO, a na jej miejsce powołał policję. Policja to największa służba mundurowa w kraju. Obecnie służy w ponad 100 tys. funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.

bEsmYdKn
Czytaj więcej w Money.pl
Osobiście podziękował im minister. Oto powód Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki, dziękując policjantom, mówił: jesteśmy waszymi dłużnikami za to, że 24 godziny na dobę pełnicie służbę na rzecz polskich obywateli.
Tu oferują Polakom tysiące nowych etatów Szef policji przedstawia posłom m.in. informację dotyczącą wakatów w tej formacji.
Policja ma nowy sposób na przestępców Cyfrowe kamery zostaną umocowane na pasku nad głową zwierzęcia. Obraz będzie przesyłany do centrali.
bEsmYdKG
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)