Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier i rząd odrabiają straty w sondażach

0
Podziel się

Z pracy Donalda Tuska zadowolonych jest 49 proc. badanych przez CBOS.

Premier i rząd odrabiają straty w sondażach
(PAP/Jacek Bednarczyk)
bEhAsrxh

Zadowolenie z pracy Donalda Tuska wzrosło z 46 do 49 procent. Niezadowolonych z szefa rządu jest dziś 37 procent Polaków. To o 3 punkty mniej niż w październiku - wynika z sondażu CBOS.

Obojętność w stosunku do szefa rządu zadeklarowało w listopadzie 14 proc. respondentów (tyle samo, co w ubiegłym miesiącu).

Z kolei 42 procent badanych zadeklarowało w listopadzie poparcie dla rządu, o 4 pkt. proc. więcej niż przed miesiącem. W stosunku do października nieco zmalała liczba przeciwników urzędującego gabinetu (o 3 punkty procentowe) - obecnie w ten sposób określa swój stosunek do rządu 26 proc. ankietowanych. Tak samo liczna, jak w poprzednim sondażu jest grupa badanych deklarujących obojętne nastawienie do rządu Donalda Tuska - 29 proc.

bEhAsrxj

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 4-11 listopada na liczącej 999 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.
Efekty działalności rządu dobrze ocenia 47 proc. badanych, o 5 pkt. proc. więcej niż w październiku, natomiast źle - 38 proc. (spadek o 6 pkt. proc.). Odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrało - 15 proc. respondentów.

Po dość znacznym pogorszeniu się w ubiegłym miesiącu, do poziomu z września powróciły oceny polityki gospodarczej rządu. O tym, że stwarza ona szanse polepszenia sytuacji ekonomicznej kraju, przekonanych jest 38 proc. ankietowanych (wzrost o 5 punktów w stosunku do października). O 5 punktów (do 46 proc.) zmalała od poprzedniego sondażu liczba badanych, których zdaniem polityka obecnego gabinetu nie rokuje poprawy sytuacji gospodarczej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t117046.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;nie;odzyska;wladzy;po;i;ludowcy;zdecyduja;sie;na;wybory;juz;wiosna,108,0,715116.html) PiS nie odzyska władzy. PO i ludowcy zdecydują się na wybory już wiosną? Wybory samorządowe potwierdziły, że na scenie politycznej nie ma miejsca na partie rozłamowców z PiS i Palikota. Zdaniem ekspertów Platforma i PSL będą rządzić do 2016 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t117009.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niespodziewany;sukces;psl;zobacz;wyniki;w;sejmikach,121,0,714873.html) Niespodziewany sukces PSL. Zobacz wyniki w sejmikach Po przeliczeniu prawie 84 proc. protokołów, w ujęciu ogólnopolskim kandydatów Platformy poparło 31,4 procent Polaków. Ludowcy, z wynikiem 15,7 proc. wyprzedzili SLD.
bEhAsrxK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)