Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier Izraela wzywa Palestynę do "uczciwych rozmów"

0
Podziel się

Wygasło moratorium na zakładanie osiedli żydowskich.

Premier Izraela wzywa Palestynę do "uczciwych rozmów"
(Remy Steinegger/World Economic Forum (CC BY SA 3.0))
bDorguoR

Premier Izraela Benjamin Netanjahu wezwał prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa do przeprowadzenia _ szybkich, uczciwych rozmów _ - w celu zawarcia _ historycznego porozumienia pokojowego _ w ciągu roku.

Izraelski premier wydał oświadczenie po tym, jak północy z niedzieli na poniedziałek wygasło moratorium na zakładanie nowych osiedli żydowskich na palestyńskim Zachodnim Brzegu.

Wielu ekspertów ostrzega, że wygaśnięcie moratorium oznaczać będzie fiasko wznowionych we wrześniu negocjacji izraelsko-palestyńskich, gdyż kwestia osadnictwa jest jedną z głównych kości niezgody w rokowaniach na temat pokoju.

bDorguoT

W oświadczeniu premier Izraela napisał, że jest w kontakcie z przywódcami USA, Egiptu i Jordanii,by znaleźć sposób na uniknięcie wycofania się Palestyńczyków z rozmów - ze względu na problem osadnictwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t46386.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowa;tura;rokowan;palestyna-izrael,29,0,616221.html) Nowa tura rokowań Palestyna-Izrael? Liga Arabska chce przystąpić do rozmów pokojowych na Bliskim Wschodzie
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t99706.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;palestyny;chce;porozumienia;z;izraelem,133,0,681861.html) Prezydent Palestyny chce porozumienia z Izraelem _ - Izrael musi dokonać wyboru między pokojem a koloniami _ - nawołuje.
bDorgupu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)