Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier nie poleci do Davos

0
Podziel się

Premier Donald Tusk nie weźmie w tym roku udziału w Światowym Forum
Ekonomicznym w szwajcarskim Davos - poinformowało PAP w czwartek Centrum Informacyjne Rządu.

bEiVfkbp

Premier Donald Tusk nie weźmie w tym roku udziału w Światowym Forum Ekonomicznym w szwajcarskim Davos - poinformowało PAP w czwartek Centrum Informacyjne Rządu.

Do Davos 28 stycznia wybiera się prezydent Lech Kaczyński, pierwszy raz odkąd objął prezydenturę. CIR poinformowało PAP, że 28 stycznia oficjalną wizytę w Polsce złoży premier Maroka.

Rzeczniczka ministerstwa finansów Magdalena Kobos powiedziała w czwartek PAP, że jeszcze nie została podjęta decyzja, czy szef resortu finansów Jacek Rostowski weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

bEiVfkbr

Z kolei wiceszef biura prasowego NBP Maciej Antes poinformował PAP, że w Forum będzie uczestniczył prezes NBP Sławomir Skrzypek.

W ubiegłym roku to Donald Tusk reprezentował Polskę w Davos (towarzyszyli mu minister finansów Jacek Rostowski oraz prezes NBP Sławomir Skrzypek). Premier rozmawiał w Davos m.in. z premierem Rosji Władimirem Putinem, a także z premierem Kataru szejkiem Hamadem Bin Jassim Bar Jar Al-Tani.

W 2008 roku w Davos zabrakło zarówno premiera, jak i prezydenta. Tusk tłumaczył, że jego nieobecność wiązała się z napiętym terminarzem. Kancelaria Prezydenta nie komentowała wówczas nieobecności Lecha Kaczyńskiego w Davos.

Także trzy lata temu na forum nie pojechał ani Lech Kaczyński, ani ówczesny premier Jarosław Kaczyński. W 2006 roku reprezentował Polskę ówczesny premier Kazimierz Marcinkiewicz. W przeszłości co roku do Davos jeździł prezydent Aleksander Kwaśniewski.

bEiVfkbx

Światowe Forum Ekonomiczne (The World Economic Forum) jest niezależną organizacją międzynarodową wspierającą światową politykę gospodarczą poprzez partnerstwo angażujące m.in. liderów biznesu. Powstała jako fundacja w 1971 roku z siedzibą w Genewie.

W szczytach w Davos uczestniczą corocznie prezydenci, premierzy, liderzy biznesu oraz prezesi największych światowych organizacji i banków, w tym Europejskiego Banku Centralnego i Banku Światowego.(PAP)

laz/ la/ dol/ je/ mag/

bEiVfkbS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)