Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
premier
29.09.2007 16:58

Premier o emigracji Polaków

Premier Jarosław Kaczyński ocenił podczas sobotniej konwencji wyborczej PiS w Szczecinie, że Polsce mamy wielki narodowy problem - emigracji Polaków.

Podziel się
Dodaj komentarz

Premier Jarosław Kaczyński ocenił podczas sobotniej konwencji wyborczej PiS w Szczecinie, że Polsce mamy wielki narodowy problem - emigracji Polaków.

Jak zaznaczył, zarówno PiS, jaki PO, walczyły o prawo, by Polacy mogli wyjeżdżać do pracy za granicą. "To jest właśnie pytanie, czy wrócą. Trzeba uczynić wszystko, by wrócili, trzeba uczynić wszystko, by ten upływ krwi ustał. Tu jest zgoda" - podkreślił.

Ale, jak dodał, zajęła się tym ostatnio PO i głosi, że te wyjazdy, ta fala emigracji, to wina rządu. "Że to wina rządu, za którego czasu przybyło 1 mln 250 tys. miejsc pracy, że to wina rządu, za którego kadencji zdecydowanie spadło bezrobocie, że to wina rządu, za którego kadencji o 15 proc,. realnie wzrosły płace i obniżono obciążenie pracy" - mówił.

"Trzeba odświeżyć pamięć naszym politycznym oponentom. Co się działo, kiedy KL-D, a dziś PO, rządziło, współrządziło, a przede wszystkim współtworzyło ideologię tamtego czasu: bezmyślne prywatyzacje prowadzące do likwidacji zakładów pracy, do prywatyzacji przez upadłość. Trzeba przypomnieć rynek otwierany bez żadnego przygotowania, całe dziedziny gospodarki, które zniszczono, zniszczono gospodarkę morską, którą trzeba odbudowywać" - wyliczał szef rządu.

"Pan Donald Tusk jeździ na Zachód, pojechał do Londynu. Może pojechał po te miejsca pracy, które tam uciekły. Może one wrócą" - powiedział J.Kaczyński. (PAP)

par/ mag/

Tagi: premier, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz