Notowania

tusk
06.02.2013 13:54

Premier o prezydencie Komorowskim: Genialnie zdaje egzamin

Mogę mówić z odrobiną zazdrości i zawiści, kiedy patrzę, jak dobrze swoją funkcję pełni Bronisław Komorowski - powiedział Donald Tusk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

*Premier Donald Tusk o półmetku prezydentury Bronisława Komorowskiego, który mija w środę, 6 lutego: *

_ - Na półmetku prezydentury Bronisława Komorowskiego z wielką satysfakcją i dumą mogę powiedzieć, że nasz prezydent, także mój prezydent, bo głosowałem na prezydenta Bronisława Komorowskiego z pełnym przekonaniem, zdaje ten trudny egzamin genialnie. _

_ Mogę mówić z odrobiną zazdrości i zawiści, kiedy patrzę, jak dobrze swoją funkcję pełni Bronisław Komorowski. To dobrze, nie tylko dla tego, że jest dzisiaj absolutnie najpopularniejszym politykiem w Polsce i budzi w ludziach duże zaufanie, ale także świetnie współpracuje z rządem i pomaga Polsce wszędzie tam, gdzie działa. Kiedy patrzę na styl prezydentury Bronisława Komorowskiego, muszę powiedzieć, że jest to prezydentura dużo poważniejsza niż by wynikało z wypowiedzianych przeze mnie słów na temat samej idei prezydentury w Polsce. Chociaż nie zmieniam poglądu, że konstytucyjne uprawnienia prezydenta, który jest wybrany w wyborach powszechnych, powinny być większe lub powinniśmy inaczej wybierać prezydenta. Ale to jest odrębna dyskusja. _

_ Co do prezydenta Komorowskiego - najwyższy szacunek. Tym łatwiej mi to mówić, bo jesteśmy serdecznymi przyjaciółmi _.

Czytaj więcej o rządach PO w Polsce w Money.pl
Kryzys dosięgnie Polskę. Koniec zielonej wyspy Donald Tusk wyraził nadzieję, że w drugiej połowie roku koniunktura poprawi się.
Stracimy fundusze na drogi? Tusk odpowiada _ - Polska nie straci funduszy unijnych _- zapewnia Donald Tusk. Premier odniósł się w ten sposób do faktu wstrzymania przez Komisję Europejską wypłaty środków na budowę dróg.
Tagi: tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz