Notowania

wiadomości
06.02.2013 13:46

Premier o prezydencie Komorowskim: genialnie zdaje egzamin

Premier Donald Tusk o półmetku prezydentury Bronisława Komorowskiego, który mija w środę, 6 lutego:

Podziel się
Dodaj komentarz

*Premier Donald Tusk o półmetku prezydentury Bronisława Komorowskiego, który mija w środę, 6 lutego: *

"Na półmetku prezydentury Bronisława Komorowskiego z wielką satysfakcją i dumą mogę powiedzieć, że nasz prezydent, także mój prezydent, bo głosowałem na prezydenta Bronisława Komorowskiego z pełnym przekonaniem, zdaje ten trudny egzamin genialnie.

Mogę mówić z odrobiną zazdrości i zawiści, kiedy patrzę, jak dobrze swoją funkcję pełni Bronisław Komorowski. To dobrze, nie tylko dla tego, że jest dzisiaj absolutnie najpopularniejszym politykiem w Polsce i budzi w ludziach duże zaufanie, ale także świetnie współpracuje z rządem i pomaga Polsce wszędzie tam, gdzie działa.

Kiedy patrzę na styl prezydentury Bronisława Komorowskiego, muszę powiedzieć, że jest to prezydentura dużo poważniejsza niż by wynikało z wypowiedzianych przeze mnie słów na temat samej idei prezydentury w Polsce. Chociaż nie zmieniam poglądu, że konstytucyjne uprawnienia prezydenta, który jest wybrany w wyborach powszechnych, powinny być większe lub powinniśmy inaczej wybierać prezydenta. Ale to jest odrębna dyskusja.

Co do prezydenta Komorowskiego - najwyższy szacunek. Tym łatwiej mi to mówić, bo jesteśmy serdecznymi przyjaciółmi". (PAP)

ajg/ eaw/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz