Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier ogłosi decyzję ws. kandydowania w wyborach prezydenckich

0
Podziel się

W czwartek premier Donald Tusk wyda oświadczenie w sprawie kandydowania w
wyborach prezydenckich - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

bEgIRJNh

W czwartek premier Donald Tusk wyda oświadczenie w sprawie kandydowania w wyborach prezydenckich - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Jak podało CIR w komunikacie, podczas wystąpienia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie prezes Rady Ministrów omówi najnowsze wyniki gospodarcze, zapowie pakiet reform, przedstawi plan polityczny i wyda oświadczenie w sprawie kandydowania w wyborach prezydenckich.

Wystąpienie premiera na GPW rozpocznie się o godz. 11.

bEgIRJNj

W poniedziałek rzecznik rządu Paweł Graś mówił, że premier decyzję o tym, czy będzie startował w wyborach prezydenckich, czy nie, podejmie jeszcze zimą. Zapowiedział, że podjęcie tej decyzji jest "kwestią kilku tygodni".

Sam Donald Tusk mówił pod koniec grudnia, że sprawa jego udziału w wyborach prezydenckich jest kwestią bardzo odpowiedzialnej decyzji nie jego, jako "Donalda Tuska z jakimiś politycznymi marzeniami, tylko premiera polskiego rządu, który ma naprawdę jeszcze kawał roboty do wykonania".

"Dlatego w momencie, kiedy ta decyzja zostanie podjęta, nie będę nosił w sobie tej serdecznej tajemnicy, tylko natychmiast powiadomię o tym także opinię publiczną. To będzie niedługo" - powiedział wówczas szef rządu. (PAP)

gma/ woj/

bEgIRJNK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)