Notowania

rząd
04.11.2008 15:37

Premier: rząd za szybkim wprowadzeniem euro i ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego

Premier Donald Tusk powiedział we wtorek, że rząd jest za jak najszybszym wstąpieniem Polski do strefy euro i ratyfikacją przez wszystkie państwa UE Traktatu Lizbońskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Premier Donald Tusk powiedział we wtorek, że rząd jest za jak najszybszym wstąpieniem Polski do strefy euro i ratyfikacją przez wszystkie państwa UE Traktatu Lizbońskiego. *

Poinformował, że te postulaty będą częścią polskiego stanowiska na najbliższy szczyt UE, które ma zostać przyjęte po powrocie ministra finansów Jacka Rostowskiego z Brukseli.

"Szybkie euro, dwa - jak najszybsza ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego" - powiedział premier na wtorkowej konferencji prasowej, pytany co znajdzie się w naszym stanowisku, z którym na piątkowy nieformalny szczyt UE pojedzie prezydent Lech Kaczyński.

Zastrzegł, że wytycznych tych nie należy traktować jako złośliwość wobec prezydenta. Dodał, że zdaje sobie sprawę, że Lech Kaczyński ma w tych sprawach odmienne zdanie.

"Ale z punktu widzenia rządu, a także parlamentu (...) jak najszybsza, większa integracja całej Unii Europejskiej to także lepszy sposób na zdobycie lepszych, szybciej działających sposobów w warunkach kryzysu finansowego" - podkreślił Tusk.

mkr/ mok/ jbr/

Tagi: rząd, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz