Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
premier
30.06.2007 18:08

Premier Socrates: portugalskie przewodnictwo będzie unikać napięć z Rosją

Premier Portugalii Jose Socrates powiedział w sobotę, że podczas półrocznego przewodnictwa w UE, Lizbona będzie zabiegać o budowę strategicznych stosunków pomiędzy UE a Rosją, unikając "dolewania oliwy do ognia".

Podziel się
Dodaj komentarz

*Premier Portugalii Jose Socrates powiedział w sobotę, że podczas półrocznego przewodnictwa w UE, Lizbona będzie zabiegać o budowę strategicznych stosunków pomiędzy UE a Rosją, unikając "dolewania oliwy do ognia". *

"Naszym obowiązkiem jest nawiązać lepszą współpracę, a nie wzmagać napięcia i dolewać oliwy do ognia. Od najmłodszych lat w szkole uczono mnie o tym, że Rosja jest niezwykle ważna dla Europy" - powiedział Socrates, przywołując wielkich rosyjskich pisarzy takich jak Lew Tołstoj czy Fiodor Dostojewski.

"Jestem przekonany, ze zarówno w interesie UE jak i Rosji jest zbudowanie relacji strategicznych" - powiedział Socrates. Przyznał, że z Rosją trzeba mówić o prawach człowieka, "ale nie można podkreślać tylko tego co nas różni, a trzeba też mówić o tym co nas łączy".

Premier zapewnił, że Portugalia zrobi wszystko co w jej mocy, by rozpocząć negocjacje nowego porozumienia o partnerstwie i współpracy UE-Rosja. (PAP)

icz/ ap/

Tagi: premier, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz