Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier: spotkanie z Klichem - na pewno przed posiedzeniem rządu

0
Podziel się

Premier Donald Tusk poinformował w
poniedziałek, że spotka się z ministrem obrony narodowej Bogdanem
Klichem w sprawie oszczędności w MON wieczorem lub we wtorek przed
południem.

bEhKSpud

Premier Donald Tusk poinformował w poniedziałek, że spotka się z ministrem obrony narodowej Bogdanem Klichem w sprawie oszczędności w MON wieczorem lub we wtorek przed południem.

"Niewykluczone, że dziś dojdzie do rozmowy z Klichem, na pewno przed jutrzejszą Radą Ministrów" - powiedział dziennikarzom premier przy okazji gali "Człowiek Roku 2008", organizowanej przez tygodnik "Wprost". Posiedzenie rządu zwykle rozpoczyna się o godz. 11.

Według informacji PAP ze źródeł zbliżonych do Kancelarii Premiera, bardziej prawdopodobne jest, że premier spotka się z Klichem we wtorek rano.

bEhKSpuf

Po sobotnich konsultacjach z Klichem w sprawie cięć wydatków premier oświadczył, że nie był usatysfakcjonowany skalą oszczędności w MON, więc dał ministrowi czas do poniedziałku na skorygowanie propozycji. "Trwa proces wzajemnego dociskania. Trochę dzisiaj to imadło musiałem dokręcić" - powiedział Tusk.

Premier zobowiązał ministrów, by przygotowali plany cięć wydatków w poszczególnych ministerstwach na łączną sumę 17 miliardów zł. W sobotę ocenił, że wszystko wskazuje na to, że oszczędności na taką kwotę się znajdą.(PAP)

mrr/ ura/ jra/

bEhKSpuG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)