Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tusk
30.08.2008 16:35

Premier Tusk rozmawiał telefonicznie z kanclerz Angelą Merkel i premier Julią Tymoszenko

Premier Donald Tusk rozmawiał w sobotę z kanclerz Angelą Merkel na temat stanowiska wobec konfliktu w Gruzji, odbył także na ten temat telefoniczną rozmowę z premier Ukrainy Julią Tymoszenko - poinformował PAP dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu Jacek Filipowicz.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Premier Donald Tusk rozmawiał w sobotę z kanclerz Angelą Merkel na temat stanowiska wobec konfliktu w Gruzji, odbył także na ten temat telefoniczną rozmowę z premier Ukrainy Julią Tymoszenko - poinformował PAP dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu Jacek Filipowicz. *

"Rozmowy dotyczyły konfliktu rosyjsko-gruzińskiego i kontaktów UE- Rosja" - powiedział Filipowicz. Dodał, że z Julią Tymoszenko premier rozmawiał także o kontaktach Ukrainy z Rosją i Polską oraz o europejskich aspiracjach Ukrainy. "Premier zapewnił, że na Radzie Europejskiej Ukraina będzie jednym z tematów priorytetowych" - podkreślił.

Filipowicz poinformował także, że szef MSZ Radosław Sikorski odbył w sobotę rano telekonferencję z ministrami spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej, z ministrem spraw zagranicznych Niemiec, szefami dyplomacji państw bałtyckich oraz Rumunii i Bułgarii.

Jednodniowy szczyt przywódców państw i szefów rządów "27", zwołany na poniedziałek przez prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego "na wniosek" kilku krajów członkowskich, w tym Polski, rozpocznie się o godzinie 15.00 i ma trwać około trzech godzin. Nie został nań zaproszony prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili, o co zabiegały - jak dowiedziała się PAP - Polska, Szwecja oraz trzy kraje bałtyckie.(PAP)

dom/ mhr/

Tagi: tusk, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz