Notowania

wiadomości
27.08.2011 10:27

Premier we Wrocławiu

# doch. wypowiedź premiera #

Podziel się
Dodaj komentarz

# doch. wypowiedź premiera #

27.08. Wrocław (PAP) - Za kilka dni obwodnica Wrocławia i jednej z najwyższych mostów w Europie zostaną oddane do dyspozycji użytkowników polskich dróg - powiedział w sobotę premier podczas wizyty we Wrocławiu. Podkreślił, że w ciągu 4 lat na Dolnym Śląsku na inwestycje przekazano 9 mld zł.

"Za kilka dni obwodnica Wrocławia i jednej z najwyższych i najpiękniejszych mostów wantowych tego typu w Europie ruszą i będą do dyspozycji przez polskich użytkowników dróg i mostów" - powiedział Tusk podczas konferencji prasowej. Dodał, że samochody mogą ruszyć w najbliższą środę. Premier zapewnił, że ani przejazd obwodnicą, ani przejazd przez most nie będą płatne.

Premier, wraz z marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną i ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim, uczestniczył w sobotę w dniu otwartym Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, obejrzał też największy most w Polsce, który powstał na tej trasie. Pylon przeprawy ma 122 metrów wysokości, a jej dwie, niezależne, wielopasmowe jezdnie zostały podwieszone na 160 wantach, o łącznej długości lin ok. 25 kilometrów.

"Polska naprawdę buduje się w sposób - w niektórych miejscach - zapierający dech w piersiach" - powiedział szef rządu podczas spotkania z dziennikarzami. Dodał, że takim przykładem jest Wrocław. "Ten most i ta obwodnica to także symbol inwestycji na wielką, nieznaną w historii skalę, jeśli chodzi o Wrocław i Dolny Śląsk" - podkreślił. Zaznaczył, że w ciągu czterech lat na inwestycje we Wrocławiu przekazano 5 mld zł, a na Dolnym Śląsku 9 mld zł.

W sobotę wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zorganizował dzień otwarty Autostradowej Obwodnicy Wrocławia dla mieszkańców Wrocławia. Mogą oni m.in. wziąć udział w spotkaniu z projektantem największego mostu w Polsce prof. Janem Biliszczukiem oraz obejrzeć przejazd peletonu kolarskiego przez przeprawę.

Po wizycie na AOW szef rządu w towarzystwie prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza ma zwiedzić wrocławski stadion budowany na Euro 2012. Pierwszą imprezą otwierająca wrocławską arenę ma być walka bokserska Tomasza Adamka z Witalijem Kliczko, którą zaplanowano na 10 września.

Premier będzie też na terenie budowy nowego terminalu wrocławskiego lotniska. Ta inwestycja ma się zakończyć późną jesienią tego roku. (PAP)

pdo/ mic/ aop/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz