Notowania

kampania wyborcza
10.07.2011 16:00

Prezes PiS dziękuje za wsparcie o. Rydzykowi

Jarosław Kaczyński przemawiał dziś do pielgrzymów, którzy przyjechali na Jasną Górę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Dziś patriotów próbuje się wypychać z życia - mówił dziś na Jasnej Górze Jarosław Kaczyński. Apelował o pamięć o polskiej historii, m.in. o katastrofie smoleńskiej. Jak mówił, prezydent Lech Kaczyński wiedział, jak zabiegać o Polskę - i za to go nienawidzono.

Prezes PiS uczestniczył we mszy będącej głównym punktem tegorocznej 19. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Jednym z punktów uroczystości było przekazanie do jasnogórskiego sanktuarium tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej, którą Rosjanie usunęli z miejsca tragedii w przeddzień pierwszej rocznicy tego wydarzenia

Po zakończeniu mszy Jarosław Kaczyński z murów Jasnej Góry dziękował za - jak mówił - ostatnie 15 miesięcy wsparcia przez Radio Maryja, Telewizję Trwam i Nasz Dziennik. - _ Bez tego wsparcia ci, którzy chcieli zabić prawdę pewnie by zwyciężyli, przynajmniej doraźnie by zwyciężyli. Nie dalibyśmy rady skutecznie tej prawdy bronić _ - powiedział.

- _ Ten zamysł się nie udał w wielkiej mierze dzięki niezawodnemu ojcu dyrektorowi, wszystkim, którzy pracują w Radiu Maryja, wszystkim wolontariuszom i dzięki wam, członkom tej wielkiej i pięknej rodziny _" - dodał.

Prezes PiS stwierdził, że ludzie złej woli mówią, że przyjeżdża często na Jasną Górę ze względów politycznych. - _ Nie o politykę tu chodzi. Jestem tu dlatego, że spotyka się tu wielka, ważna, czynna część polskiego Kościoła i chcę być razem z nią, bo nie ma takiego drugiego spotkania w ciągu całego roku _ - zaznaczył.

Prezes PiS wymienił nazwiska ofiar katastrofy, które - jak podkreślił - w swoim czynnym życiu zabiegały o Polskę, m.in. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Przemysława Gosiewskiego, Zbigniewa Wassermanna, gen. Andrzeja Błasika, Grażynę Gęsicką, Aleksandrę Natali-Świat, Stanisława Zająca i Annę Walentynowicz.

- _ Pamiętajcie, że mój świętej pamięci brat był pierwszym prezydentem, który nie miał żadnych związków z czasami niewoli, i że nie tylko zabiegał, ale też wiedział jak - potrafił robić to skutecznie i dlatego tak bardzo go nienawidzono _ - powiedział. - _ I inni, których nienawidzono, też nie tylko chcieli, ale też potrafili _ - dodał.

Jarosław Kaczyński poprosił zgromadzonych o modlitwę za wszystkich, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, ale też wcześniej, w Katyniu, na polach walk obu wojen światowych i po nich, za żołnierzy wyklętych, _ za wszystkich, którzy służyli ojczyźnie - a więc także za nas samych _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t126428.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/gowin;wypowiedzi;rydzyka;to;szkodliwe;brednie,253,0,860157.html) Gowin: Wypowiedzi Rydzyka to szkodliwe brednie Nikt w Platformie nigdy przed księżmi nie klękał.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t18678.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sikorski;ojciec;dyrektor;przekracza;granice,123,0,859771.html) Sikorski: Ojciec Dyrektor przekracza granice Chodzi o wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka w Parlamencie Europejskim, w których określił on Polskę jako kraj totalitarny i niecywilizowany.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t130661.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;ojciec;rydzyk;jest;dyskryminowany,225,0,859361.html) PiS: Ojciec Rydzyk jest dyskryminowany Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak ocenił, że ojciec Tadeusz Rydzyk i jego rozgłośnia Radio Maryja doświadczają w Polsce dyskryminacji za krytykę rządu. W ten sposób odniósł się do wypowiedzi Rydzyka w Brukseli, że w Polsce panuje totalitaryzm.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/37/t136997.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;w;programie;pis;dwa;nowe;wazne;cele,216,0,853720.html) Kaczyński: W programie PiS dwa nowe, ważne cele To suwerenność i wyjście z kryzysu gospodarczego. Poza tym program wyborczy się nie zmienia.
Tagi: kampania wyborcza, kaczyński, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz