Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezes PiS: Kostrzewski jest nadal skarbnikiem partii

0
Podziel się

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewnił, że Stanisław Kostrzewski jest
nadal skarbnikiem partii. Nie stracił zaufania ani mojego, ani innych członków statutowych władz
PiS - podkreślił Kaczyński. Jak dodał, nie było też wniosku o odwołanie Kostrzewskiego.

bCZCpqid

*Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewnił, że Stanisław Kostrzewski jest nadal skarbnikiem partii. Nie stracił zaufania ani mojego, ani innych członków statutowych władz PiS - podkreślił Kaczyński. Jak dodał, nie było też wniosku o odwołanie Kostrzewskiego. *

W przekazanym PAP w środę oświadczeniu prezes PiS odniósł się m.in. do informacji "Newsweeka", że skarbnik PiS Stanisław Kostrzewski nie został wybrany na kolejną kadencję. Według tygodnika Rada Polityczna PiS, do której kompetencji należy wyłanianie partyjnego skarbnika, nie przedłużyła mu mandatu. Z informacji "Newsweeka" wynika, że między Jarosławem Kaczyńskim a Kostrzewskim doszło w ostatnich miesiącach do konfliktu.

Prezes PiS w oświadczeniu przekazanym w środę PAP określił informacje o konflikcie wokół skarbnika Prawa i Sprawiedliwości jako nieprawdziwe. "Stanisław Kostrzewski jest nadal urzędującym skarbnikiem i dyrektorem generalnym PiS" - zapewnił.

bCZCpqif

Kaczyński dodał, że Kostrzewski "nie stracił zaufania ani jego, ani innych członków statutowych władz partii", a "jego praca oceniana jest jako wysoce profesjonalna". "Nigdy nie został złożony wniosek o odwołanie z funkcji Stanisława Kostrzewskiego" - podkreślił.

Według prezesa PiS "wszelkie twierdzenia przeciwne są kłamstwem, którego celem jest zapewne odwrócenie uwagi od realnych i nagłośnionych konfliktów personalnych w PO".

Według informatorów PAP w PiS Komitet Polityczny w zeszłą środę zdecydował dać Kostrzewskiemu i dwóm osobom poza nim pełnomocnictwa do zarządzania finansami partii i reprezentacji partii w sprawach majątkowych. "A więc być może chodzi o to, aby decyzje w kwestiach finansowych zapadały bardziej kolegialnie?" - zastanawia się członek kierownictwa PiS.

W statucie PiS nie ma określonych kompetencji skarbnika. "Stanisław Kostrzewski otrzymał takie same kompetencje jakie miał poprzednio. Do dysponowania majątkiem potrzebne jest odrębne upoważnienie Komitetu Politycznego i on je dostał" - przekonuje polityk PiS zasiadający w Komitecie Politycznym. (PAP)

bCZCpqil

tgo/ par/ ura/

bCZCpqiG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)