Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydenci USA i Rosji: potrzebny jest "duch wzajemnego zaufania"

0
Podziel się

Prezydenci USA i Rosji, Barack Obama i Dmitrij Miedwiediew,
oświadczyli w niedzielę, że narody ich krajów potrzebują "ducha wzajemnego zaufania" z czasów II
wojny światowej aby zbudować prawdziwe partnerstwo.

bEgdtPOt

*Prezydenci USA i Rosji, Barack Obama i Dmitrij Miedwiediew, oświadczyli w niedzielę, że narody ich krajów potrzebują "ducha wzajemnego zaufania" z czasów II wojny światowej aby zbudować prawdziwe partnerstwo. *

Obaj prezydenci opublikowali wspólne oświadczenie z okazji 65 rocznicy spotkania żołnierzy radzieckich i amerykańskich w pobliżu niemieckiego miasta Torgau, nad Łabą, na kilka dni przed ostateczną klęską hitlerowskich Niemiec.

"Atmosfera wzajemnego zaufania i wspólnego zaangażowania na rzecz zwycięstwa, która towarzyszyła historycznemu uściskowi dłoni nad Łabą, jest szczególnie potrzebna dzisiaj kiedy Rosja i Stany Zjednoczone budują partnerstwo na rzecz stabilnego i prosperującego świata. Jesteśmy przekonani, że działając w +duchu Łaby"+ będziemy mogli skutecznie sprostać wyzwaniom nowego tysiąclecia " - stwierdza oświadczenie prezydentów opublikowane przez Kreml.

bEgdtPOv

Obama obejmując swój urząd na początku ub. r. zapowiedział "nowy początek" w stosunkach z Rosją, które w 2008 r., po wojnie rosyjsko-gruzińskiej, znacznie się pogorszyły.

Miedwiediew przyznał, że za rządów obecnej administracji amerykańskiej nastąpiła "zmiana atmosfery" w stosunkach wzajemnych. (PAP)

jm/

6111693

bEgdtPOW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)