Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent apeluje o udział w wyborach do PE

0
Podziel się:

Do udziału w niedzielnych wyborach do PE
zaapelował w piątek w Kościerzynie (Pomorskie) prezydent Lech
Kaczyński. Jako kandydata, na którego warto głosować, wskazał
Hannę Fołtyn-Kubicką, liderkę listy PiS na Pomorzu.

Do udziału w niedzielnych wyborach do PE zaapelował w piątek w Kościerzynie (Pomorskie) prezydent Lech Kaczyński. Jako kandydata, na którego warto głosować, wskazał Hannę Fołtyn-Kubicką, liderkę listy PiS na Pomorzu.

"Mam prawo jedną czy dwie osoby w naszym kraju poprzeć" - zwrócił się do mieszkańców Kościerzyny podczas spotkania na pl. Jana Pawła II. Wskazał imiennie kandydatkę PiS i podkreślił, że jest ona "sprawdzoną patriotką", która "twardo walczy o polskie interesy".

Oprócz Fołtyn-Kubickiej razem z Lechem Kaczyńskim podczas spotkania z mieszkańcami Kościerzyny było także dwoje innych kandydatów z pomorskiej listy PiS do PE: posłanka Jolanta Szczypińska i były wojewoda pomorski Piotr Karczewski.

Apelując o udział w wyborach do PE, Kaczyński powiedział, że dobrze byłoby, żeby frekwencją Polska nie była na drugim-trzecim miejscu od końca w Europie.

Prezydent mówił, że w Parlamencie Europejskim toczy się walka o kształt i przyszłość Europy.

"Unia to jest republika arystokratyczna, w której nie wszyscy są równi. My, Polacy jesteśmy zainteresowani tym, aby Unia nie dzieliła się na tych, którzy są bogaci i biedni, na tych, którzy są starzy i nowi, na tych, którym wolno więcej i wolno mniej" - podkreślił Lech Kaczyński.

Prezydent skomentował też niedawną odezwę niemieckiej CDU/CSU ws. wypędzeń. "Najpierw mówiono nam, że Powiernictwo Pruskie jest bez znaczenia, później, że Erika Steinbach jest bez znaczenia, a czy najpotężniejsza partia w Europie i jej oświadczenia też są bez znaczenia? Przecież to żarty" - ocenił L.Kaczyński.

Dodał, że ma nadzieję za kilka dni rozmawiać na ten temat z prezydentem Niemiec Horstem Koehlerem. "Chcę postawić tę sprawę, jak to mamy rozumieć. W imię dobrych i partnerskich stosunków" - podkreślił.

Po spotkaniu z mieszkańcami L.Kaczyński złożył kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II, zwiedził miejscowe Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. W sali widowiskowej w Kościerzynie, podczas uroczystości z okazji 20. rocznicy wyborów parlamentarnych 4 czerwca 1989 r., L.Kaczyński podziękował wszystkim tym, którzy walczyli o wolną Polskę, a pozostali dziś anonimowi.

"4 czerwca powinien być obchodzony jako dzień zwycięstwa i za rok, w 21. rocznicę, która uchodzi za liczbę szczęśliwą, powinien być obchodzony w jednym miejscu, tym miejscem powinien być Gdańsk. Głęboko wierzę, że tak to będzie" - powiedział prezydent.

L.Kaczyński z Kościerzyny pojechał do Starogardu Gdańskiego na spotkanie z mieszkańcami.(PAP)

rop/ ral/ la/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)