Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent Brazylii broni twórcy Wikileaks

0
Podziel się

Luiz Inacio Lula da Silva zaprotestował przeciwko aresztowaniu Juliana Assange.

Prezydent Brazylii broni twórcy Wikileaks
(Aloizio Mercadante/CC/Flickr)
bDyCSAkB

Prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva zaprotestował przeciwko aresztowaniu założyciela demaskatorskiego portalu Wikileaks, Juliana Assange, które stanowi, według niego _ zamach na wolność wypowiedzi _.

_ - Winien jest nie ten, kto ujawnił, lecz ten kto napisał jakąś głupotę _ - powiedział Lula w obronie decyzji Assange'a, aby wykorzystać portal Wikileaks do rozpowszechnienia treści tajnych depesz wymienianych między rządem USA a jego ambasadami na całym świecie.

Prezydenta Brazylii martwi fakt, że dotąd nie zauważył, aby jakiś środek komunikacji społecznej zaprotestował przeciwko aresztowaniu Assange'a.

bDyCSAkD

**[

Wszystko o przeciekach ujawnianych przez WikiLeaks. ]( http://www.money.pl/archiwum/wydarzenia/dokumenty;wikileaks.html )**

_ - Pragnę zaprotestować przeciwko zamachowi na wolność wypowiedzi. Korzystam z blogu urzędu prezydenta, aby wyrazić mój protest _ - oświadczył Lula przy okazji oficjalnego wystąpienia w pałacu prezydenckim Planalto.

bDyCSAkJ

_ - Zatrzymano młodego człowieka, który postawił w trudnej sytuacji dyplomację Stanów Zjednoczonych, i dotąd nie widziałem żadnego protestu, żadnej wypowiedzi w obronie wolności słowa _ - oświadczył prezydent największego kraju Ameryki Łacińskiej, od którego władzę przejmie od nowego roku zwyciężczyni październikowych wyborów prezydenckich Dilma Rousseff.

Według Luli, gdy WikiLeaks odsłonił słabości dyplomacji, która wydawała się _ korzystać z przywileju nietykalności _, Assange stał się nagle człowiekiem ściganym przez wszystkich, aż w końcu go aresztowano.

Adwokaci Assange'a zapewniają, że aresztowanie ich klienta na podstawie oskarżenia o napaść seksualną w Szwecji stanowi część zorganizowanego przez _ ciemne siły _ spisku zmierzającego do _ jego uwięzienia _.

_ - Poradziłem Dilmie, że powinna zdobyć się na to, aby powiedzieć swym ministrom, że jeśli nie mają nic istotnego do powiedzenia, to niech nic nie piszą _ - zażartował na koniec prezydent Lula, nawiązując do treści niektórych depesz wymienianych między Departamentem Stanu USA i amerykańskimi ambasadorami.

bDyCSAkK
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t86296.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/hakerzy;przejeli;strone;szwedzkiego;rzadu;kierowali;do;wikileaks,232,0,731880.html) Hakerzy przejęli stronę szwedzkiego rządu. Kierowali do Wikileaks Stworzyli też witrynę, która ma w adresie imię i nazwisko szwedzkiej minister sprawiedliwości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t47385.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wikileaks;shell;weszyl;w;nigerii,217,0,731609.html) Wikileaks: Shell węszył w Nigerii Koncern posiada swoje źródła we wszystkich istotnych dla firmy ministerstwach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/143/t47503.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wikileaks;ujawni;prawde;o;guantanamo,206,0,731598.html) Wikileaks ujawni prawdę o Guantanamo? Przekazanie tych informacji skompromituje źródła i metody wywiadu USA.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t86296.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hakerzy;zaatakowali;mastercard;zemsta;za;wikileaks,155,0,731291.html) Hakerzy zaatakowali MasterCard. Zemsta za Wikileaks? Firma zablokowała wcześniej obsługę finansową portalu.
bDyCSAle
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)