Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z prezydentem Francji

0
Podziel się

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w piątek wieczorem w Belwederze
z prezydentem Francji Francois Hollande'em. Jak informował polski prezydent, tematami spotkania
będą: strategia UE po szczycie w Wilnie i przyszłość Partnerstwa Wschodniego.

bEpEKvDp

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w piątek wieczorem w Belwederze z prezydentem Francji Francois Hollande'em. Jak informował polski prezydent, tematami spotkania będą: strategia UE po szczycie w Wilnie i przyszłość Partnerstwa Wschodniego.

Komorowski mówił w czwartek, że bardzo ważne jest, aby z prezydentem Hollande'em omówić dwustronne relacje i umocnić "dobre partnerstwo polsko-francuskie". Umocnić je także - podkreślił polski prezydent - "poprzez wspólnotę poglądów na przyszłość Partnerstwa Wschodniego ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy".

"Jestem przekonany, że w ramach tego partnerstwa polsko-francuskiego, temat i problem Partnerstwa Wschodniego zajmie istotną część rozmowy z prezydentem Francji" - zaznaczył prezydent.

bEpEKvDr

W piątek zakończył się szczyt Partnerstwa Wschodniego w Wilnie; wbrew wcześniejszym planom nie podpisano umowy o stowarzyszeniu UE-Ukraina.

Prezydent podkreślił w piątek po szczycie, że UE mówi jednym głosem, iż drzwi dla Ukrainy, jeśli chodzi o podpisanie umowy stowarzyszeniowej, są nadal otwarte. Komorowski przekonywał, że to ważne dla Polski, UE i Ukrainy. (PAP)

(Planujemy kontynuację tematu)

sdd/ eaw/ ura/

bEpEKvDS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)