Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prezydent
12.03.2012 09:59

Prezydent do studentów: Mamy znakomite wyniki

Prezydent podkreśla, że Polska wciąż musi gonić Europę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

*Prezydent Bronisław Komorowski przekonuje, że Lubelszczyzna powinna podjąć wielki wysiłek na rzecz powrotu do odgrywania roli łącznika między Wschodem a Zachodem. Podkreślał, że Polska wciąż musi _ gonić Europę _. *

Prezydent spotkał się ze studentami lubelskich uczelni. Wcześniej złożył kwiaty na grobie zmarłego w ubiegłym roku metropolity lubelskiego abp. Józefa Życińskiego.

Komorowski podkreślił w swoim wystąpieniu, że _ dzisiaj Lubelszczyzna może podjąć wielki wysiłek na rzecz powrotu do odgrywania roli bramy wiodącej z Zachodu na Wschód i ze Wschodu na Zachód _.

_ - To jest tradycyjna rola, to jest miejsce Lubelszczyzny i Lublina _ - mówił prezydent. Przekonywał, że ten region powinien odgrywać rolę _ łącznika między Wschodem a Zachodem w wymiarze kultury i nauki _.

Komorowski zaznaczył też, że jako kraj, _ mimo że jesteśmy cząstką integrującej się Europy, tę Europę musimy gonić _. Zdaniem prezydenta, doganiamy Europę, _ o czym świadczą znakomite wyniki gospodarcze Polski _.

Według prezydenta, wzrost gospodarczy trwający w Polsce nieprzerwanie od ponad 20 lat jest absolutnym ewenementem w skali Europy. Ocenił, że jest to efekt zarówno odważnych decyzji na początku transformacji, jak i _ szczęścia polskiego _, ale także efekt ciężkiej pracy milionów Polaków.

Czytaj więcej o aktywności prezydenta Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: prezydent, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz