Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent Gruzji na Forum Ekonomicznym Młodych Liderów

0
Podziel się:

#
dochodzi wytpowiedź prezydenta Gruzji na Forum Ekonomicznym Młodych Liderów
#

# dochodzi wytpowiedź prezydenta Gruzji na Forum Ekonomicznym Młodych Liderów #

07.09. Nowy Sącz (PAP) - Dynamizm młodych ludzi oraz podejmowanie ryzyka w życiu zawodowym i społecznym, to droga do sukcesu oraz przemian politycznych, ekonomicznych i kulturowych w Europie - mówił w środę w Nowym Sączu prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili.

Saakaszwili był gościem specjalnym tegorocznego Forum Ekonomicznego Młodych Liderów.

Prezydent Gruzji powiedział, że zmiany, jakie zaszły w Gruzji po tzw. "rewolucji róż" są zasługą głównie ludzi młodych, którzy nie bali się realizować swoich wizji. Jego zdaniem, jest wśród nich m.in. sytuacja ekonomiczna kraju, która nie będzie zmuszała ich do emigracji zarobkowej oraz pełna integracja ze strukturami NATO oraz Unii Europejskiej.

Saakaszwili odniósł się również do napiętych stosunków politycznych i ekonomicznych z Rosją, wspominając m.in. embarga na gruzińskie towary nałożone przez Rosję oraz okupację Abchazji i Osetii Południowej.

Głównym celem Forum jest dyskusja i refleksja na temat istotnych problemów i wyzwań Europy, a w szczególności na temat roli młodego pokolenia we współczesnym świecie. Motywem przewodnim tegorocznego Forum Ekonomicznego Młodych Liderów jest pytanie: "Co z Europą?"

W Forum bierze udział 250 liderów organizacji obywatelskich i społecznych, młodzieżówek partii politycznych oraz młodych biznesmenów. Mają oni możliwość spotkania i dyskusji z wybitnymi politykami, ekonomistami, szefami państw, rządów i międzynarodowych korporacji. Forum jest również okazją do nawiązania międzynarodowych kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń.

Tegoroczne Forum Ekonomiczne Młodych Liderów rozpoczęło się we wtorek i potrwa do piątku. W kolejnych dniach prelegentami będą m.in. Alexander Lehmann z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, prezes Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych Ludwik Sobolewski, Prezes Belgijskiej Giełdy Papierów Wartościowych Vincent Van Dessel, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jose Maria Gil-Robles, ekwadorska polityk, adwokat i pisarka Rosalia Arteaga oraz b. przewodniczący Knesetu, b. ambasador Izraela w Polsce, polityk Szewach Weiss.

Forum Ekonomiczne Młodych Liderów jest organizowane przez Europejski Dom Spotkań - Fundację Nowy Staw oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Wydarzenie towarzyszy XXI Forum Ekonomicznemu w Krynicy. Jednym z jego uczestników jest prezydent Saakaszwili. (PAP)

szb/ par/ gma/ la/ mag/

wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)