Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa w smoleńsku
12.04.2010 07:53

Prezydent Gruzji o Lechu Kaczyńskim: Wielkie serce

Micheil Saakaszwili nadał Kaczyńskiemu pośmiertnie tytuł Narodowego Bohatera Gruzji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Lech Kaczyński _ bardziej kierował się sercem niż polityką _. _ Temu człowiekowi zależało, nie udawał, tylko naprawdę się troszczył - _powiedział prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili.

_ - Mogłeś lubić Lecha Kaczyńskiego albo nie, ale on był wyjątkowy. Nie było w nim sztuczności i był bardzo dobrym człowiekiem. Nie możesz nauczyć się być dobrym człowiekiem, jesteś nim albo nie, a Lech Kaczyński był bardzo dobrym człowiekiem _ - mówił Saakaszwili w wywiadzie dla telewizji TVN24.

Gruziński prezydent wspominał też moment, gdy Rosja - jak mówił - zdecydowała się zaanektować cześć terytorium Gruzji.

- _ Wówczas pierwszy faks, napisany odręcznie, który otrzymałem, był od Lecha Kaczyńskiego. Wszyscy inni wydawali formalne oświadczenia, co też było dobre, ale on to własnoręcznie napisał i można było zobaczyć, że każde słowo z tego listu było napisane z głębi serca _ - powiedział.

Czytaj wszystko o katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
W sobotę Saakaszwili, na wieść o śmierci L.Kaczyńskiego, polecił nadać mu pośmiertnie tytuł i order Narodowego Bohatera Gruzji. To najwyższe gruzińskie odznaczenie państwowe, przyznawane za szczególne bohaterstwo i zasługi dla kraju.

_ - Formalnie nadaje je prezydent, ale my to robimy bardzo ostrożnie. Mogę powiedzieć, że w tym wypadku wszyscy się co do tego odznaczenia zgadzają _ - zapewnił w niedzielę Saakaszwili.

Lech Kaczyński, jego małżonka Maria i 94 inne osoby, w tym przedstawiciele parlamentu, urzędów państwowych, wojska i Rodzin Katyńskich, zginęli w sobotę w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Polska delegacja udawała się na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy mordu katyńskiego.

Tagi: katastrofa w smoleńsku, kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz