Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent i premier do uczniów i nauczycieli z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

0
Podziel się

Prezydent Bronisław Komorowski i premier Donald Tusk na stronach
internetowych swoich kancelarii zamieścili krótkie filmy z życzeniami dla uczniów z okazji
rozpoczynającego się w czwartek nowego roku szkolnego.

bEhPXUWd

*Prezydent Bronisław Komorowski i premier Donald Tusk na stronach internetowych swoich kancelarii zamieścili krótkie filmy z życzeniami dla uczniów z okazji rozpoczynającego się w czwartek nowego roku szkolnego. *

Prezydent podziękował uczniom, nauczycielom i rodzicom za poprzedni rok. "Jest za co dziękować (...), gdyż szkoła polska słusznie cieszy się w tej chwili w Europie opinią szkoły dobrej, która coraz lepiej uczy uczniów, ale też coraz lepiej ich wychowuje, kształtuje ich charaktery" - mówił.

Komorowski zachęcał też nauczycieli do kształtowania postaw obywatelskich i nowoczesnego polskiego patriotyzmu. Jak mówił, "powinien on łączyć to, co jest cechą młodości, z tym co jest potrzebą nowoczesnego państwa, a więc zdolność do pamiętania o przeszłości, ale także i cieszenia się, bycia dumnym z osiągnięć nas wszystkich, z osiągnięć Polski".

bEhPXUWf

"Musimy nauczyć się radośnie świętować święta narodowe" - przekonuje prezydent. Zachęcał też wszystkich "do kształtowania postawy aktywności" oraz "szacunku i miłości do własnego państwa". Mówił też o potrzebie "aktywności w dobrej i mądrej zabawie".

"Aktywność to jest to, czego Polsce potrzeba, od szkoły podstawowej poczynając, aż po szczyty państwa polskiego" - ocenił.

Życzenia z okazji nowego roku szkolnego uczniom i nauczycielom złożył też na swojej stronie internetowej premier.

"Dziś początek roku szkolnego. Wiem, że dla wielu z was rozstanie z wakacjami to ciężki moment. Sam pamiętam to uczucie z dzieciństwa kiedy byłem uczniem. Ale warto pamiętać, że szkoła to nie tylko trudne klasówki i nudne prace domowe" - mówił Tusk w spocie. Jak podkreślił, "w szkole każdy może odkryć swoją pasję". "Moją pasją była historia, ale jestem przekonany, że każdy, bez wyjątku może znaleźć taki przedmiot, który nie będzie dla niego przykrym obowiązkiem, tylko stanie się czymś przydatnym albo czymś fascynującym" - zaznaczył.

bEhPXUWl

W jego opinii, "bardzo dużo zależy od nauczycieli", a jest to "jeden z najtrudniejszych i najważniejszych zawodów". "Wymaga nie tylko umiejętności, wiedzy, ale też szczególnego talentu i zaangażowania" - powiedział premier. Jak podkreślił, "jako państwo musimy dbać o nauczycieli, dając im możliwie dobre warunki pracy". "Staramy się to robić, a jako wszyscy Polacy, w tym uczniowie i rodzice, jesteśmy im winni najwyższy szacunek" - zapewnił.

"Drodzy uczniowie, drodzy nauczyciele, bądźcie wobec siebie wyrozumiali, szanujcie się nawzajem. Życzę wam, aby w nowym roku szkolnym wasze pasje, wasze marzenia spotkały się na jednej wspólnej drodze i by dzięki tym waszym spotkaniom i waszej wspólnej pracy wyrosło nowe, silne, świetnie wykształcone pokolenie Polaków" - powiedział Tusk.(PAP)

hgt/ ajg/ par/ jbr/

bEhPXUWG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)