Notowania

jemen
23.09.2011 15:48

Prezydent Jemenu wrócił do kraju

Prezydent Jemenu Ali Abd Allah Salah, zaapelował do zwalczających się sił o zaprzestanie walk w celu ułatwienia uregulowania konfliktu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Helene C. Stikkel/defense.gov)

*Prezydent Jemenu Ali Abd Allah Salah, który po ponadtrzymiesięcznej nieobecności powrócił Arabii Saudyjskiej do swego kraju, zaapelował do zwalczających się sił o zaprzestanie walk w celu ułatwienia uregulowania konfliktu. *

_ - Rozwiązania nie przyniosą karabiny i działa, lecz dialog i zaprzestanie rozlewu krwi _ - cytuje słowa prezydenta agencja Saba.

Według niej prezydent wygłosi _ ważne przemówienie do narodu z okazji 49. rocznicy rewolucji 26 września _ z roku 1962. Orędzie ma zostać wygłoszone w niedzielę w przeddzień rocznicy proklamowania Jemeńskiej Republiki Arabskiej.

Rządzący Jemenem od ponad 30 lat Salah został hospitalizowany 4 czerwca w Rijadzie po odniesieniu obrażeń podczas ataku na jego pałac w Sanie. Demonstracje na rzecz ustąpienia Salaha trwają od stycznia. Przeciwnicy prezydenta oskarżają go o korupcję i nepotyzm.

Prezydent Jemenu wrócił do kraju (CNN, ang.):

Nieoczekiwany powrót prezydenta nastąpił w chwili, gdy w stolicy kraju Sanie dochodzi do starć między siłami pro- i antyprezydenckimi. Zginęło w nich ponad 100 osób.

Rozejm, który ogłoszono we wtorek na apel wiceprezydenta Abda ar-Raba Mansura al-Hadiego, został zerwany już następnego dnia.

Czytaj więcej o sytuacji w Jemenie w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t99661.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wielka;operacja;antyterrorystyczna;w;jemenie,213,0,900309.html) Obalają dyktatora, a Al-Kaida kontroluje kraj W ostatnich miesiącach Al-Kaida praktycznie przejęła kontrolę nad ogarniętym wewnętrznym konfliktem krajem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t89047.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;jemenu;wroci;do;kraju,15,0,892175.html) Dyktator chce wrócić do kraju. Boją się wojny Obecnie Ali Abd Allah Salah przechodzi rekonwalescencję w Arabii Saudyjskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t154548.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/al-kaida;gromadzi;bron;biologiczna;zaatakuje;usa,239,0,891119.html) Al-Kaida gromadzi broń biologiczną. Zaatakuje USA? Amerykańskie specsłużby: terroryści w Jemenie przygotowują silnie toksyczną substancję.
Tagi: jemen, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz