Notowania

razem
31.10.2009 22:42

Prezydent Kaczyński drugi raz rozmawiał z W.Juszczenką

Lech Kaczyński podczas swojej drugiej sobotniej rozmowy z prezydentem Wiktorem Juszczenką wyraził gotowość wsparcia przez Polskę Ukrainy w związku z szerzącą się w tym kraju epidemią grypy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Lech Kaczyński podczas swojej drugiej sobotniej rozmowy z prezydentem Wiktorem Juszczenką wyraził gotowość wsparcia przez Polskę Ukrainy w związku z szerzącą się w tym kraju epidemią grypy. *

O możliwości udzielenia pomocy Ukrainie prezydent rozmawiał też z premierem Donaldem Tuskiem.

Jak poinformował PAP w sobotę wieczorem prezydencki minister Mariusz Handzlik, Ukraina potrzebuje środków medycznych, lekarstw i szczepionek zapobiegających grypie. W niedzielę ma dojść do kolejnej rozmowy telefonicznej przywódców Polski i Ukrainy.

Pierwszy raz na temat epidemii grypy na Ukrainie prezydent Kaczyński rozmawiał z Wiktorem Juszczenką w sobotę po południu. Wówczas prezydent Ukrainy zwrócił się do Polski z prośbą o pomoc w walce z epidemią grypy w jego kraju.

Według Handzlika możliwościami udzielenia pomocy Ukrainie zajmuje się Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, prowadzona jest analiza, w jaki sposób można natychmiast pomóc Ukrainie.

Juszczenko przedstawił też polskiemu prezydentowi obraz sytuacji związanej z epidemią na zachodniej Ukrainie.

Według najnowszych danych podanych przez prezydenta Ukrainy, epidemia grypy zabiła dotychczas 48 osób; zachorowało już ponad 150 tysięcy. Ukraińskie władze nadal nie wyodrębniają danych, dotyczących liczby zmarłych wskutek zarażenia wirusem grypy A/H1N1 i zmarłych w wyniku "grypy i ostrych infekcji górnych dróg oddechowych".

W związku z epidemią w dziewięciu regionach zachodniej Ukrainy ogłoszono w piątek kwarantannę, w całym kraju zamknięto placówki oświatowe i odwołano imprezy masowe. (PAP)

stk/ ala/

Tagi: razem, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz