Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent Kaczyński przybył do Davos

0
Podziel się

Lech Kaczyński w czwartek po południu przybył do szwajcarskiego Davos,
gdzie po raz pierwszy, odkąd został prezydentem weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym (WEF).
Wizytę w Davos prezydent rozpoczyna od spotkania z prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem.

bEgxsnOt

Lech Kaczyński w czwartek po południu przybył do szwajcarskiego Davos, gdzie po raz pierwszy, odkąd został prezydentem weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym (WEF). Wizytę w Davos prezydent rozpoczyna od spotkania z prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem.

Kaczyński weźmie następnie udział w dwóch panelach dotyczących wzrostu gospodarczego oraz rozwoju Europy. Będzie mówił o sukcesie polskiej transformacji oraz wizji Europy po wejściu w życie Traktatu z Lizbony. Spotka się też z prezydentami Słowenii i Szwajcarii.

Według prezydenckiego ministra Mariusza Handzlika, udział prezydenta w panelu o wzroście gospodarczym "będzie okazją, aby pokazać dorobek transformacji Polski" oraz mówić o przemyśleniach dotyczących utrzymania wzrostu gospodarczego i sposobów zachowania równowagi między wolnym rynkiem a solidarnością socjalną. Handzlik poinformował, że partnerami prezydenta w dyskusji będą: wicepremier i minister finansów Rosji Aleksiej Kudrin, prezydent Izraela Szimon Peres, prezydent Słowenii Danilo Tuerk oraz prezydent Kolumbii Alvaro Uribe Velez.

bEgxsnOv

Na spotkaniu światowych polityków i biznesmenów w szwajcarskim kurorcie Polskę reprezentować będą także minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski i szef NBP Sławomir Skrzypek.

Obrady Forum otworzył w środę prezydent Francji Nicolas Sarkozy. Oczekiwanych jest około 30 przywódców politycznych, w tym prezydenci Brazylii i Meksyku oraz premier Hiszpanii.

  1. edycja Forum w Davos zgromadzi w szwajcarskich Alpach między 27 a 31 stycznia 2,5 tys. przedstawicieli światowej polityki, biznesu i organizacji pozarządowych. (PAP)

eaw/ laz/ ro/ bk/

bEgxsnOW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)