Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent Komorowski przybył do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

0
Podziel się:

Prezydent Bronisław Komorowski przybył we wtorek do Zjednoczonych Emiratów
Arabskich. To ostatni etap jego podróży po krajach arabskich; wcześniej odwiedził Arabię Saudyjską
i Katar.

Prezydent Bronisław Komorowski przybył we wtorek do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To ostatni etap jego podróży po krajach arabskich; wcześniej odwiedził Arabię Saudyjską i Katar.

"Mam nadzieję, że wizyta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie równie owocna i interesująca (jak w Arabii Saudyjskiej i Katarze)" - powiedział w poniedziałek prezydent polskim dziennikarzom.

Jak zauważył, Arabia Saudyjska, Katar i ZEA tworzą "wspólny świat ekonomiczny i kulturowy".

Komorowski zapowiedział, że jego wizyta w ZEA - podobnie jak w innych krajach arabskich - będzie miała na celu budowę pozytywnych relacji dwustronnych oraz ożywienie kontaktów handlowych.

"Jesteśmy coraz bliżej siebie, coraz łatwiej jest robić dobre interesy polityczne, a przede wszystkim gospodarcze" - ocenił Komorowski.

W środę prezydent spotka się z następcą tronu Abu Zabi szejkiem Muhammadem ibn Zajedem an-Nahajanem. W czwartek w Dubaju będzie rozmawiał z ministrem gospodarki ZEA sułtanem ibn Saidem al-Mansurim i prezesem dubajskiej Izby Handlu i Przemysłu Abdullahem Rahmanem Saifem Al-Gurairem oraz wiceprezydentem ZEA, władcą Emiratu Dubaju szejkiem Muhammadem ibn Raszidem al-Maktumem.

Prezydent i towarzysząca mu grupa kilkudziesięciu polskich biznesmenów wezmą też udział w otwarciu Polsko-Emirackiego Forum Gospodarczego.

W ZEA zostaną podpisane dokumenty: o unikaniu podwójnego opodatkowania, memorandum o porozumieniu w dziedzinie sportu oraz list intencyjny o współpracy w dziedzinie szkoleń służb granicznych.

Z Abu Zabi Marcin Gietka (PAP)

mrr/ az/ mc/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)