Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent: nie wezmę udziału w Spotkaniach Młodych w Lednicy

0
Podziel się

Prezydent Lech Kaczyński poinformował w
piątek, że nie wybiera się w sobotę na XIII Spotkania Młodych
Lednica 2000, ponieważ nie chce, by jego obecność została odebrana
jako element kampanii wyborczej.

bEgGoAaJ

Prezydent Lech Kaczyński poinformował w piątek, że nie wybiera się w sobotę na XIII Spotkania Młodych Lednica 2000, ponieważ nie chce, by jego obecność została odebrana jako element kampanii wyborczej.

Prezydent, pytany w "Sygnałach Dnia" w radiowej Jedynce, czy będzie w sobotę - dzień przed wyborami do Parlamentu Europejskiego (wtedy będzie obowiązywać cisza wyborcza) - w Lednicy, odpowiedział: "Nie, nie będę".

"Natomiast to bardzo ciekawe spotkanie, bardzo bym chciał być. Ale boję się zarzutów, że co bym nie powiedział, nawet o Janie Pawle II, o podstawowych wartościach, to będzie to potraktowane jako kampania wyborcza, chociaż takową by nie było. Wiec żałuję, że nie będę, ale nie będę" - dodał.

bEgGoAaL

Pod koniec maja organizator lednickich spotkań ojciec Jan Góra informował, że prezydent ma wziąć udział w XIII Spotkaniach Młodych. Wówczas również Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta podawało, że Lech Kaczyński ma taki zamiar.

XIII Spotkania Młodych Lednica 2000 odbędą się 6 czerwca pod hasłem "Rozpoznaj czas". Organizatorzy spodziewają się około 80 - 100 tys. uczestników z całej Europy. Spotkanie ma być poświęcone refleksji o czasie w chrześcijaństwie. (PAP)

sdd/ ura/ jra/

bEgGoAbm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)