Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prezydent
02.03.2009 11:06

Prezydent Olsztyna rozpoczyna rozmowy z kandydatami na wiceprezydentów

Nowo wybrany prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zapowiedział w poniedziałek, że decyzje dotyczące obsady stanowisk wiceprezydentów podejmie jeszcze przed swoim zaprzysiężeniem.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Nowo wybrany prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zapowiedział w poniedziałek, że decyzje dotyczące obsady stanowisk wiceprezydentów podejmie jeszcze przed swoim zaprzysiężeniem. *

"Już od dziś zaczynam rozmowy z kandydatami. Mam po kilka kandydatur na jedno stanowisko i dlatego będę musiał trochę tych rozmów odbyć. Ale nie chcę przed czasem ujawniać żadnych nazwisk" - podkreślił Grzymowicz.

W rozmowie z PAP powtórzył, że wiceprezydentami zostaną osoby kompetentne, z dużą wiedzą i doświadczeniem. "Olsztyn stracił za dużo czasu, od razu trzeba działać, a nie się uczyć" - powiedział Grzymowicz.

Nieoficjalnie mówi się, że jednym z zastępów Grzymowicza mogłaby zostać obecna wiceprezydent od spraw sportu i oświaty Anna Wasilewska, którą lokalna PO wytypowała jako kandydatkę w wyborach, ale nie zaakceptowały jej struktury krajowe partii stawiając na Krukowskiego.

Grzymowicz w czasie kampanii wyborczej kilkakrotnie ciepło wyrażał się o Wasilewskiej, podkreślał jej kompetencje, a już po ogłoszeniu wyników wyborów powiedział, że nie wyklucza, że zachowa ona swoje stanowisko.

"Nic mi o tym nie wiadomo, nie rozmawiałam z panem Grzymowiczem, nie umówiłam się z nim na spotkanie" - powiedziała PAP Wasilewska zaznaczając, że jest zbyt wcześnie, by rozmawiać o jej ewentualnym pozostaniu na stanowisku. "Jeszcze przez tydzień pełnię swoje obowiązki, a mam ich dużo" - dodała.

Potencjalną kandydaturę Wasilewskiej potwierdził też PAP radny klubu "Ponad podziałami" (od początku kampanii popierał Grzymowicza) Jarosław Szostek.

Szef PiS Jerzy Szmit, który poparł przed drugą turą Grzymowicza, powiedział PAP, że na razie do rozmów z nowo wybranym prezydentem na temat stanowisk wiceprezydentów nie doszło.

Sesja na której zaprzysiężony zostanie prezydent Olsztyna odbędzie się 9 marca.

Kandydat PSL Piotr Grzymowicz wygrał wybory zdobywając 60,17 proc głosów. Jego kontrkandydat z PO Krzysztof Krukowski zdobył 39,83 proc. głosów. (PAP)

ali/ jwo/ la/ jra/

Tagi: prezydent, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz