Notowania

prezydent
24.11.2010 21:16

Prezydent podpisał trzy nowele ustaw m.in. w sprawie pasz

Polskie przepisy dotyczące m.in. wytwarzania oraz wprowadzania do obrotu pasz zostaną dostosowane do regulacji UE - przewiduje podpisana w środę przez prezydenta Bronisława Komorowskiego nowelizacja ustawy o paszach oraz o bezpieczeństwie żywności i żywienia.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Polskie przepisy dotyczące m.in. wytwarzania oraz wprowadzania do obrotu pasz zostaną dostosowane do regulacji UE - przewiduje podpisana w środę przez prezydenta Bronisława Komorowskiego nowelizacja ustawy o paszach oraz o bezpieczeństwie żywności i żywienia. *

Nowela zawiera przepisy dostosowujące polskie prawo do przepisów Unii Europejskiej w kwestiach: wytwarzania, wprowadzania do obrotu oraz stosowania w żywieniu zwierząt pasz, pasz leczniczych, pasz genetycznie zmodyfikowanych oraz organizmów genetycznie zmodyfikowanych z przeznaczeniem na pasze.

Według rządu, który jest autorem zmian, nowelizacja wzmocni poziom bezpieczeństwa i stosowania pasz, co przełoży się na wzrost poziomu ochrony zdrowia publicznego. Ponadto użytkownicy i konsumenci będą mieli zapewniony odpowiedni dostęp do informacji o różnego rodzaju paszach stosowanych w żywieniu zwierząt.

Prezydent podpisał ponadto w środę nowelizację ustawy o portowych urządzeniach do odbioru odpadów oraz pozostałości ładunkowych ze statków, a także nowelę ustawy o organizacji rynków owoców i warzyw, rynku chmielu, rynku tytoniu oraz rynku suszu paszowego oraz niektórych innych ustaw.

Pierwsza ustawa przenosi na marszałków województw zadania dotyczące zatwierdzania planów gospodarowania odpadami oraz pozostałościami ładunkowymi ze statków. Do tej pory sprawy te należały do wojewody.

Druga dostosowuje polskie prawo do zmian, które zostały wprowadzone w regulacjach unijnych dotyczących rynków owoców i warzyw, chmielu, tytoniu, suszu paszowego, zbóż, lnu i konopi uprawianych na włókno. Nowela uporządkowuje też polskie przepisy w zakresie rynków zbóż oraz lnu i konopi włóknistych, a także w zakresie funduszy promocji produktów rolno-spożywczych. (PAP)

mmu/ mki/

Tagi: prezydent, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz