Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent podtrzymuje pozytywną ocenę działań BOR w Łucku

0
Podziel się:

Prezydent Bronisław Komorowski podtrzymał we wtorek swoją pozytywną ocenę
działań BOR podczas jego wizyty w Łucku na Ukrainie, gdzie rozbito mu jajko na ramieniu. Raport BOR
na temat incydentu w Łucku mówi o błędach w szkoleniu i w niektórych procedurach.

Prezydent Bronisław Komorowski podtrzymał we wtorek swoją pozytywną ocenę działań BOR podczas jego wizyty w Łucku na Ukrainie, gdzie rozbito mu jajko na ramieniu. Raport BOR na temat incydentu w Łucku mówi o błędach w szkoleniu i w niektórych procedurach.

"Pozytywnie" - w ten sposób prezydent odpowiedział we wtorek dziennikarzom na pytanie, jak ocenia działania BOR w Łucku, w kontekście raportu BOR dotyczącego incydentu.

"To była najmniejsza z wpadek ochrony, jaką można sobie wyobrazić i to jeszcze na gościnnych występach, gdzie nie jest się gospodarzem. Gdyby w imię polityki pojednania z sąsiadami, w tym wypadku z sąsiadem ukraińskim, trzeba by zaryzykować i tuzin jajek, zaryzykowałbym, że tak powiem, z uśmiechem" - powiedział prezydent.

PAP dowiedziała się we wtorek w MSW, że pod nadzorem resortu w BOR rozpoczął się już program naprawczy, który ma wyeliminować podobne incydenty w przyszłości. W raporcie BOR, który trafił do ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza, stwierdzono, że występują błędy w szkoleniu i niektórych procedurach.

P.o. rzecznika MSW Paweł Majcher podkreślił, że minister nie oczekuje zmian personalnych, a zmian w procedurach oraz w systemie szkoleń. Zastrzegł, że procedury ochrony najważniejszych osób w państwie są niejawne, dlatego nie można podać szczegółów tych zmian.

14 lipca podczas wizyty Bronisława Komorowskiego na Ukrainie 21-letni Iwan S. rozbił jajko na ramieniu prezydenta Polski, gdy ten witał się z ludźmi zgromadzonymi na obchodach 70. rocznicy zbrodni wołyńskiej w łuckiej katedrze rzymskokatolickiej.(PAP)

hgt/ son/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)