Notowania

polska
11.02.2010 18:10

Prezydent pogratulował Janukowyczowi i zaprosił go do Polski

# dochodzi treść komunikatu Kancelarii Prezydenta #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi treść komunikatu Kancelarii Prezydenta #

11.02. Warszawa (PAP) - Prezydent Lech Kaczyński pogratulował w czwartek Wiktorowi Janukowyczowi wyboru na prezydenta Ukrainy i zaprosił go do złożenia wizyty w Polsce w najbliższym możliwym terminie - poinformował PAP prezydencki minister Mariusz Handzlik.

Podczas telefonicznej rozmowy - jak poinformowano w czwartkowym komunikacie Kancelarii Prezydenta - Wiktor Janukowycz zaprosił Lecha Kaczyńskiego na uroczystość swojego zaprzysiężenia.

Polski prezydent - jak relacjonował w rozmowie z PAP Handzlik - życzył Janukowyczowi wielu sukcesów w pełnieniu zaszczytnej funkcji prezydenta Ukrainy. L.Kaczyński podkreślał, że Polska będzie wspierała europejskie i euroatlantyckie aspiracje Ukrainy oraz zapowiedział, że będzie wspierać ją "na drodze reform".

W rozmowie z Janukowyczem - jak poinformowano w komunikacie umieszczonym na stronie Kancelarii Prezydenta - L.Kaczyński wyraził satysfakcję z faktu, że wybory przeprowadzane były zgodnie z procedurami i ustawodawstwem wyborczym Ukrainy, a także spełniały normy międzynarodowe.

Polski prezydent zapewnił Janukowycza, że Ukraina jest i pozostanie strategicznym partnerem Polski, zarówno w wymiarze dwustronnym, jak i na forum międzynarodowym. Lech Kaczyński - wynika z komunikatu - wyraził także "nadzieję i przekonanie, że stosunki polsko-ukraińskie, które od dwóch dekad budowane są na fundamencie wartości i wspólnej wizji przyszłości, będą dalej rozwijać się w duchu partnerstwa".

Podczas rozmowy prezydent zaprosił Wiktora Janukowycza do złożenia wizyty w Polsce w najbliższym możliwym terminie. Handzlik, relacjonował, że Janukowycz podziękował Lechowi Kaczyńskiemu za gratulacje i powiedział, że Polska pozostaje jednym z najważniejszych partnerów Ukrainy w Europie.

Według komunikatu Kancelarii Prezydenta, Janukowycz podkreślał, że Ukraina widzi w Polsce orędownika jej członkostwa w Unii Europejskiej i zadeklarował podjęcie wszelkich starań na rzecz dalszego wzmocnienia polsko-ukraińskiej współpracy.

Zgodnie z ogłoszonymi w środę przez Centralną Komisję Wyborczą wciąż nieoficjalnymi wynikami Janukowycz wygrał wybory prezydenckie i pokonał w II turze kontrkandydatkę, premier Julię Tymoszenko. Sztab wyborczy Tymoszenko zapowiedział w środę, że zaskarży rezultaty głosowania.(PAP)

hgt/ par/ mag/

Tagi: polska, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz