Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
odznaczenia państwowe
20.05.2012 22:13

Prezydent Polski odznaczył żołnierzy w USA

Bronisław Komorowski, który przybył do Chicago na szczyt NATO, odwiedził centrum szkolenia Gwardii Narodowej w Marseilles.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDLk)

Bronisław Komorowski, który przybył do Chicago na szczyt NATO, odwiedził centrum szkolenia Gwardii Narodowej w Marseilles. Odznaczył gubernatora stanu Illinois i żołnierzy Gwardii w uznaniu ich zasług dla polsko-amerykańskiej współpracy.

- _ Będąc tu z okazji szczytu NATO, chcę podziękować gubernatorowi Illinois i dowódcom wojskowym, że od początku naszej odzyskanej niepodległości wspierali polskie dążenia do zbudowania szczególnych relacji w sprawach obronności i bezpieczeństwa _ - powiedział Komorowski. Przypomniał, że w XVIII w. _ bohaterowie amerykańskiej wolności byli zarazem bohaterami zmagań o utrzymanie niepodległości Polski _.

Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP zostali odznaczeni gubernator Patrick Quinn i gen. bryg. William Enyart z Gwardii Narodowej. Siedmiu żołnierzom prezydent wręczył Krzyż Oficerski Orderu Zasługi RP. Minister obrony Tomasz Siemoniak odznaczył kilku wojskowych Medalem Wojska Polskiego za zasługi we współdziałaniu jednostek wielonarodowych.

To właśnie spośród gwardzistów z Illinois amerykańska armia wydzieliła kilkunastoosobowy pododdział, który pomoże w zabezpieczeniu Euro 2012. Amerykanie przyślą specjalistów z mobilnym laboratorium wykrywania skażeń biologicznych, chemicznych i radiologicznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważne rozmowy. To priorytety Komorowskiego Prezydent Bronisław Komorowski, który w dniach 20-21 maja będzie uczestniczył w szczycie NATO w Chicago, będzie tam rozmawiał z prezydentami Francji i Ukrainy
Janukowycz zaprasza, Komorowski zadowolony. Pojedzie pod jednym warunkiem Bronisław Komorowski rozmawiał przez telefon z prezydentem Ukrainy. Co ustalili?
Tagi: odznaczenia państwowe, komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz